Program dla małych firm – czy to się opłaca?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Program dla małych firm sprawdzi się w takim samym stopniu, jak te wdrażane w dużych przedsiębiorstwach? Komu powierzyć wdrożenie systemu i czym się kierować przy wyborze? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytanie dotyczące systemów dla małych firm.

Program dla małych firm

Jak dobrać właściwy program dla małych firm?

To dość popularne pytanie, szczególnie jeśli właściciele przedsiębiorstwa nie chcą inwestować wielkich kwot w systemy informatyczne. Pierwsza styczność z tematem dotyczącym systemu to przeważnie myśl, że takie rozwiązanie nie przyda się w danej firmie, jest na nią za duże lub za drogie. A właśnie wybór zazwyczaj ułatwiają co najmniej dwa aspekty – analiza przedwdrożeniowa oraz cena oprogramowania.

Analiza przedwdrożeniowa

Temat poruszany setki razy i nie do ominięcia wśród profesjonalnych firm oferujących oprogramowanie. Żadna z poważnych firm nie podejmie się wdrożenia systemu dla Klienta bez odpowiedniej analizy. Specjaliści muszą zapoznać się z profilem przedsiębiorstwa, jego oczekiwaniami, by we właściwy sposób zaimplementować system, a następnie przeszkolić przyszłych użytkowników. Oprócz tego analiza pozwala określić wstępny koszt zakupu oraz całego wdrożenia rozwiązania.

Koszt systemu ERP

Odpowiadaliśmy już na pytanie „ile kosztuje system ERP„. Można pokusić się o stwierdzenie, że „co firma, to inny koszt”. Dlaczego? Ponieważ na ostateczną cenę ma wpływ nie tylko ilość stanowisk, na których ma pracować system, ale również moduły, jakie mają zostać wdrożone.

Przeważnie przedsiębiorstwo, które decyduje się na system informatyczny sprawdza oferty kilku producentów oraz parterów. Choć jak już wspomnieliśmy kluczowa może być cena, ale nie ona ostatecznie wpływa na wybór systemu.

Wybór firmy informatycznej

Wybór firmy informatycznej opiera się także na odpowiednim wdrożeniu oraz wsparciu powdrożeniowym. To kolejny aspekt, na który uwagę zwracają właściciele firm zainteresowanych nowym oprogramowaniem. Od ceny ważniejsza okazuje się funkcjonalność systemu.

Jeśli dane przedsiębiorstwo poszukuje elektronicznego obiegu dokumentów, modułu CRM i Business Intelligence, to musi liczyć się z tym, że taki zestaw będzie droższych od systemu z jedną funkcjonalnością, np. programem do wystawiania faktur.

Czy to się opłaca?

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy system będzie pracować w małej firmie, czy zostanie wykorzystane do pracy w dużym przedsiębiorstwie. Większość rozwiązań informatycznych działa na podobnej zasadzie, a ich moduły są mocno do siebie zbliżone. Najważniejsza odpowiedź w sprawie opłacalności systemu brzmi: tak, opłaca się zainwestować w system informatyczny.

Szybsze i ułożone funkcjonowanie przedsiębiorstwa, dostęp do dokumentów w każdym momencie i analizowanie otrzymanych raportów to tylko część zalet, jakie posiada oprogramowanie dla firm.

Chcesz wdrożyć system u siebie? Nie wiesz jakie oprogramowanie będzie właściwe? Zadzwoń do nas 32 263 00 00 lub skorzystaj z formularza. Nasi specjaliści są do dyspozycji.

  Firma (wymagane)

  NIP (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000)


  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.


  Uprzejmie informujemy, że:
  a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
  b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
  c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
  d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
  e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
  f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
  W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.

  Program dla małych firm – czy to się opłaca?

  | Gorące |