Reklama

Oprogramowanie ERP dla firm

9 kwietnia 2018
864 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:3    Średnia:5/5]

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać uwagi wyłącznie na cenę?

Program ERP w przedsiębiorstwie

Z definicji program ERP wykorzystywany jest do planowania zasobów firmy (Enterprise Resource Planning). Dzięki zastosowaniu odpowiednich metod, jesteśmy w stanie kontrolować każdy z obszarów przedsiębiorstwa.

System pozwala na gromadzenie danych i wykonywanie na nich konkretnych operacji, np. tworzenie raportów, a następnie analizowanie ich. Prowadzone działania mogą dotyczyć całej firmy lub tylko jej części.

Na program ERP decydują się firmy oferujące na co dzień zarówno produkty, jak i usługi. Najpopularniejsze branże, które korzystają z oprogramowania to: produkcyjna, budowlana, handlowa, projektowa, a nawet rachunkowa (dla niej przygotowane są specjalne wersję, np. Comarch ERP optima dla biur rachunkowych.

Systemy klasy ERP popularne w Polsce

Śmiało można powiedzieć, że ile ludzi, tyle opinii. Samo zainteresowanie oprogramowaniem w Polsce rośnie rokrocznie. Należy pamiętać, że są systemy, które odróżnia od siebie tylko cena oraz producent. Wśród przedsiębiorców kryterium ceny jest często kluczowe przy wyborze oprogramowania. Jednak nie do końca powinniśmy się sugerować tym, ile zapłacimy, ale przede wszystkim, jakie funkcje posiada wybierany przez nas system.

Priorytetem jest przeprowadzenie analizy przedwdrożeniowej, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć, w jaki sposób system wpłynie na funkcjonowanie naszego przedsiębiorstwa i czy w ogóle posiada niezbędne moduły.

Zdarzają się sytuacje, gdzie firma decyduje się na zakup pudełkowego rozwiązania (bez możliwości modernizacji), a po wdrożeniu okazuje się, że większość z jego funkcji jest nieprzydatna. Wtedy właściciele firm muszą po raz kolejny szukać innego systemu informatycznego, co wiążę się z kolejnymi wydatkami. Takie zabiegi liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych.

Oprogramowanie ERP na zamówienie

Alternatywą dla gotowych systemów jest oprogramowanie ERP tworzone na zamówienie. Właściciel firmy we współpracy z firmą zajmującą się tworzeniem systemów, może w całości decydować, w jaki sposób ma działać oprogramowanie. Sam koszt wdrożenia systemu ERP wzrasta, ale jego działanie jest precyzyjne i w stu procentach dopasowane do potrzeb firmy.

Systemy dla firm tworzone na zamówienie pełnią funkcję głównego lub dodatkowego oprogramowania, w zależności od wymagań przedsiębiorstwa oraz ustaleń podczas wspomnianej już analizy przedwdrożeniowej. O ogólnym funkcjonowaniu i działaniu systemu ERP piszemy w artykule https://portalerp.pl/systemy-erp-funkcjonalnosc-wdrozenie

Integracja systemów ERP

Istotna jest też integracja systemów ERP z rozwiązaniami innej klasy, które są dostępne na rynku. Dzięki takiej możliwości, w prosty sposób połączymy obszary miękkie firmy z twardymi. Popularnym rozwiązaniem jest integracja systemów Comarch ERP z oprogramowaniem Connecto DMS .

To znacznie ułatwienie, szczególnie, kiedy zależy nam, by wszystkie dokumenty dotyczące produkcji, zamówień, czy usług, znalazły się w jednym miejscu. Na to pozwala elektroniczny obieg dokumentów integrowany również z systemem CRM.

Każdy z modułów systemu może być dowolnie zaprogramowany, według wymagań użytkownika. Tak samo jest z integracją zarówno pod kątem systemu klasy ERP, jak i DMS. Więcej informacji na temat działania, wdrożenia i konfiguracji oprogramowania dla firm znajduje się na stronie http://www.connecto.pl/erp-system-do-zarzadzania-firma/

Wersja demo oprogramowania

Wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer 32 420 66 21.

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Uprzejmie informujemy, że:
a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.

Czytaj także:

Oprogramowanie dla budownictwa – największe zalety
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia65 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia65 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie dla budownictwa – największe zalety

Kamil Kowalski - Gru 03, 2018

Od lat obserwujemy w Polsce nieprzerwany boom budowlany. We wszystkich gałęziach budownictwa pojawia się co raz więcej dużych projektów. Dzięki…

Dlaczego warto wybrać system DMS od Connecto
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia150 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia150 Wyświetleń artykułu

Dlaczego warto wybrać system DMS od Connecto

Daria Sot - Lis 15, 2018

Z roku na rok rośnie ilość firm decydujących się na wdrożenie oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi w firmie. Połączenie narzędzia…

Przykład obiegu dokumentów w firmie
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia154 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia154 Wyświetleń artykułu

Przykład obiegu dokumentów w firmie

Damian Zimoch - Lis 05, 2018

Bardzo modnym ostatnimi czasy stało się wdrażanie w firmie oprogramowania zarządzającego elektronicznym obiegiem dokumentów. Wielu menadżerów zastanawia się nad tym,…