Program księgowy ułatwi też pracę doradcom podatkowym, którzy chcą wykonać np. seryjne operacje.
Narzędzie wykorzystywane jest w codziennej pracy księgowego, niezależnie od tego ilu klientów obsługuje.Wszelkie działania są na bieżąco integrowane z systemem klasy ERP, m.in. Comarch ERP Optima, co pozwala na działanie w jednym miejscu, bez logowania się pomiędzy systemami.
Program do księgowości i jego moduły
- Księga podatkowa – moduł pozwala biurom rachunkowym z łatwością obsługiwać firmy i rozliczać je z Urzędem Skarbowym na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR). Należy pamiętać, że moduł ten jest zgodny z obowiązującymi przepisami, dzięki ciągłej aktualizacji.
- Księga handlowa – moduł wykorzystywany przez biura rachunkowe do obsługi firm pod kątem pełnej księgowości zgodnie z Ustawą o Rachunkowości. Działania ułatwia automatyczny proces księgowania, ewidencji VAT, a także opcja wydruku i wysyłania e-deklaracji.
- Środki trwałe – biura rachunkowe wykorzystują moduł do prowadzenia klientom ewidencji środków trwałych i wszelkich wartości niematerialnych, czy prawnych. Pozwala to na stworzenie planu amortyzacji i automatyczne księgowanie odpisów amortyzacji oraz rejestrację historii środka trwałego, np. samochodu służbowego.
- Kadry i płace – dzięki temu modułowi biura rachunkowe mają możliwość prowadzenia pełnej obsługi kadrowo – płacowej, zgodnej z obowiązującymi przepisami. Moduł działa z programem Płatnik, nalicza oraz drukuje deklaracje podatkowe, a także wylicza składki ZUS i deklaracje.
Program księgowy do działań online
Na rynku dostępne jest również oprogramowanie dla księgowości, które umożliwia wystawianie faktur online i przesyłanie ich za pomocą platformy bezpośrednio do klienta. Rozwiązanie te cieszy się ogromną popularnością, bowiem dzięki niemu przedsiębiorcy mogą wystawić fakturę niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dokument trafia od razu do biura rachunkowego.
Wystawianie faktur a Jednolity Plik Kontrolny
Gorącym tematem w ostatnim czasie jest zgodność systemów informatycznych z jednolitym plikiem kontrolnym, który od 1 lipca 2016 roku obowiązuje w dużych przedsiębiorstwach, a od stycznia 2017 obejmie sektor MŚP (małe i średnie firmy). Mikroprzedsiębiorcy będą wysyłać plik od 2018 roku.
Należy zwrócić uwagę czy program księgowy, na którychcemy się decydować jest zgodny z JPK, czy dopiero będzie aktualizowane. Zdarza się tak, że dany system księgowy nie będzie obejmować nadchodzących zmian i użytkownicy są zmuszeni do szybkiej zmiany.
Każdy z wyżej wymienionych modułów został opisany w artykule https://portalerp.pl/program-ksiegowosci-sie-zdecydowac
Chcesz kupić program do księgowości? Nie wiesz na co się zdecydować? Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń 32 263 00 00.