Reklama

Workflow – dlaczego warto wybrać ten system?

5 marca 2018
145 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czym jest system workflow i co zyskuje firma wdrażając tego typu oprogramowania dla biznesu? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące rozwiązania, na które decydują się przedsiębiorcy z Polski i Europy.

Oprogramowanie workflow to synonim efektywnego zarządzania wszystkimi procesami biznesowymi, jakie zachodzą w firmie. Dobrze wdrożony system pozwala na jeszcze szybką i bardziej zorganizowaną pracę, dzięki czemu można zrobić więcej przy mniejszym nakładzie sił.

System Workflow – definicja

Workflow (z ang. work flow – przepływ pracy) to obieg dokumentów i informacji między pracownikami, którzy wykonują określone zadania. Funkcjonalność systemu pozwala na zarządzanie wieloma procesami biznesowymi jednocześnie. Mowa tutaj o rozliczaniu faktur, zarządzaniu kosztem, czy zakupem. Do tego dochodzi również zlecanie i realizowanie zadań oraz rejestrowanie, np. korespondencji.

Korzyści płyną z zastosowania systemu w firmie:

  • podział zadań i obowiązków wśród osób odpowiedzialnych za każdy element realizacji
  • bieżąca kontrola pracy
  • analizowanie skuteczności stosowanych metod działania
  • monitorowanie czasu wykonania zadań, co pozwala na modyfikację harmonogramu
  • szybki dostęp do dokumentów/informacji

Workflow w Twojej firmie

Jakie branże stosują workflow?

System ten najczęściej wdrażany jest w firmach z branży produkcyjnej oraz usługowej, ale nie ma żadnych ograniczeń i przeciwwskazań, by konfigurować w przedsiębiorstwach z innych gałęzi przemysłu. Wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie procesy biznesowe wymagają stałego monitoringu oraz wprowadzania dynamicznych zmian.

Jak wdrożyć system?

Wystarczy kilka kroków, które usprawnią wdrożenie oprogramowania. Przede wszystkim należy określić wewnętrznie czego potrzebuje firma, jak ma funkcjonować obieg oraz kto ma z niego korzystać. Ustalenie to pozwoli na łatwiejsze i szybsze przeprowadzenie analizy przedwrożeniowej oraz konfigurację samego systemu na urządzeniach klienta.

Ile to kosztuje?

Już nieraz pisaliśmy o cenach systemów i o tym, że nie są one stałe. Wiele zależy od ilości stanowisk, wybranych modułów, skomplikowania wdrożenia. Niektórzy chcą połączenia obiegu dokumentów z systemem produkcyjnym, co będzie znacznie bardziej skomplikowane od wdrożenia zwykłego obiegu informacji po firmie. Polecamy tekst dotyczący systemów klasy ERP, które integrują się z opisywanym rozwiązaniem oraz elektronicznym obiegiem dokumentów.

Chcesz wdrożyć system w swojej firmie? Skontaktuj się z nami telefonicznie 32 420 66 21 lub poprzez formularz.

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Uprzejmie informujemy, że:
a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.

Czytaj także:

Oprogramowanie dla handlu – komu jest potrzebne
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia55 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia55 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie dla handlu – komu jest potrzebne

Damian Zimoch - Sie 06, 2018

Gdyby zastanowić się przez chwilę każda firma zajmuje się tym samym. Należy pozyskać klienta i sprzedać mu nasz produkt lub…

Program do prowadzenia firmy
Polecamy, Systemy DMS
Udostępnienia90 Wyświetleń artykułu
Polecamy, Systemy DMS
Udostępnienia90 Wyświetleń artykułu

Program do prowadzenia firmy

Daria Sot - Lip 23, 2018

Program do prowadzenia firmy, który jest skrojony na miarę. Takich rozwiązań w ostatnim czasie szukają właściciele przedsiębiorstw z sektora MŚP.…

Program do kontroli kosztów budowy
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1081 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1081 Wyświetleń artykułu

Program do kontroli kosztów budowy

Adrian Lichacz - Lip 12, 2018

Program do kontroli kosztów budowy poszukiwany jest nie tylko przez właścicieli wielkich firm. Z narzędzia korzystają przedsiębiorstwa z sektora MŚP,…