Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Znalezienie firmy informatycznej, która wdroży system klasy ERP tylko z pozoru wydaje się proste. Przypadkowy kontakt z wyszukiwarki Google i wybranie oferty bez przemyślenia to pierwsze kroki do katastrofy finansowej naszego przedsiębiorstwa. Przygotowaliśmy wskazówki, od których warto rozpocząć wybór specjalistów.

System klasy ERP – kto go wdroży?

Pamiętaj o zastosowaniu czterech prostych kroków. Przede wszystkim skup się na doświadczeniu, ofercie, cenach i możliwościach kontaktu. Istotne są też opinie o firmie. Do tego wykorzystaj internet oraz zakładkę „klienci” – jeżeli taka istnieje.

System klasy ERP kto go wdroży

Doświadczenie

Dobra firma swoje doświadczenie we wdrażaniu systemów informatycznych zdobywa latami i na pewno nie poradzi sobie działaj w dwie lub trzy osoby. Dlatego warto już na starcie zawęzić krąg poszukiwań do firm, gdzie na pokładzie znajduje się kilkudziesięciu specjalistów, a każdy z nich ma specjalistą wiedzę w danej dziedzinie, np. zna od podszewki rozwiązania Comarch ERP, takie jak Optima czy XL. Pamiętaj, że im więcej specjalistów zatrudnia firma, tym więcej ma czasu może poświęcić klientowi, bowiem liczba konsultantów jest wystarczająca, by obsługiwać kontrahentów na bieżąco.

Decydując się na dużą firmę masz pewność, że nie zniknie ona z dnia na dzień, a Ty nie zostaniesz na lodzie, bez wsparcia pod kątem serwisowania czy naprawy systemu (o czym piszemy też poniżej). Zwróć uwagę czy firma jest certyfikowanym partnerem producenta oprogramowania. To też dużo powie Ci o przedsiębiorstwie, z którym chcesz związać się na długie lata.

Oferta i ceny

Jeżeli firma jest oficjalnym partnerem producenta oprogramowania to warto z nią rozmawiać. Jednak jeśli poza wdrażaniem systemu innego producenta, sama produkuje i wdraża własne oprogramowanie lub aplikacje mobilne, to tylko potwierdza jej profesjonalizm i wiedzę o branży. Zwróć uwagę, jakie systemy informatyczne oferuje i czy integrują się one z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

Ceny systemów – szczególnie tych tworzony na zamówienie – mogą być różne i zależą od ilości i złożoności modułów oraz licencji dostępowych. Jeśli mowa o cenach oprogramowania gotowego to przeważnie są one stałe, ale pamiętaj, że każda firma uwzględnia rabaty, więc wycenie według siebie, co powoduje, że ciężko określić ile kosztuje system ERP. Podobnie jest cenami za wdrożenie systemów i ewentualne szkolenia. Wszystko wyjaśnia tak zwana analiza przewdrożeniowa. System klasy ERP jest tylko przykładem, ponieważ analiza odbywa się przy wdrożeniu systemów każdego rodzaju.

Kontakt i obsługa serwisowa

Dopiero w tym miejscu wspominamy o kontakcie, ale ten punkt jest bardzo istotny. Upewnij się, że firma którą wybierasz posiada „HelpDesk”, przez co będą w stanie pomóc najszybciej jak to możliwe. Awarie w systemach – rzadko – ale się zdarzają, więc dobrze mieć konsultantów na wyciągnięcie ręki. Szukaj firmy, która pomoże Ci w każdej chwili, a jeśli pojawi się większa usterka jej specjaliści przyjadą do Ciebie bez względu na odległość, jaką mają do pokonania.

Opinie

Wiadomo, że ilu klientów, tyle opinii. Jednak wiele firm na swoich stronach chwali się dla kogo pracuje czy kogo obsługuje, więc warto taką zakładkę wykorzystać. Przejrzyj firmy, które znajdują się w takim zestawieniu i wybierz tę najbardziej podobną do twojej działalności. Skontaktuj się, zapytaj czy są zadowoleni z obsługi, dlaczego wybrali tych, a nie innych specjalistów. Będzie Ci łatwiej podejść do tematu i od razu nabierzesz zaufania.

Oczywiście nie należy kierować się tylko wyżej wymienionymi wskazówkami, ale te cztery punkty mogą znacznie ułatwić podjęcie ważnej decyzji. Pamiętaj też, by wybrany przez Ciebie system był na bieżąco aktualizowany i zgodny z obowiązującym jednolitym plikiem kontrolnym.

Masz pytania i potrzebujesz pomocy przy wyborze firmy lub systemu? Zadzwoń 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Treść wiadomości


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000)


  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

  Zabezpieczenie przed robotami -


  Uprzejmie informujemy, że:
  a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
  b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
  c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
  d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
  e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
  f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
  W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.

  4 wskazówki jak wybrać firmę, która wdroży system klasy ERP

  | Polecamy, Systemy ERP |