Reklama

Oprogramowanie dla handlu – komu jest potrzebne

6 sierpnia 2018
341 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:2    Średnia:5/5]

Gdyby zastanowić się przez chwilę każda firma zajmuje się tym samym. Należy pozyskać klienta i sprzedać mu nasz produkt lub usługę. To, co się dzieje przed, po i w trakcie jest w tym momencie wtórne. Myśląc w ten sposób każda firma jest przedsiębiorstwem handlowym.

W związku z tym wszystkie z nich powinny inwestować w oprogramowanie dla handlu, które wspierają efektywność procesów pozyskania i utrzymania klienta. Mądre firmy wybierają rozwiązanie kompleksowe, które łączą wszystkie te działania w jeden duży przepływ pracy (workflow).

Oprogramowanie dla handlu – zalety

Dobrze wdrożony system do handlu to zespół narzędzi, które w ramach jednego dużego procesu łączą w sobie wszystkie elementy:

  • Zdefiniowanie planu sprzedażowego
  • Podział zadań i obowiązków przy aktywnym pozyskiwaniu klientów
  • Obsługę ofertowania i kosztorysowania
  • Zarządzanie stanami magazynowymi i generowanie dokumentów handlowych
  • Obsługa posprzedażowa – serwis, dosprzedaż, crosselling
  • Raporty, prognozy i analizy Business Intelligence
  • Sprzedaż kanałem B2B za pomocą Internetu
  • Dostęp z każdego miejsca na świecie za pomocą aplikacji na telefon i aplikacji internetowej

Świetnym połączeniem narzędzi do uzyskania takiego efektu może być wdrożenie systemu ERP – Comarch Optima zintegrowanego z systemem do zarządzania procesami Connecto DMS z bogatym modułem CRM, raportowania i obiegu dokumentów.

Oprogramowanie dla handlu szansa sprzedaży

fot. System Connecto DMS – szansa sprzedaży

Dla większych firm produkcyjnych i handlowych proponujemy tandem Connecto DMS i Comarch ERP XL. Taki system pozwoli na pełną integrację procesów sprzedażowych i realizacji sprzedaży.

Korzystając z modułu B2B będącego częścią platformy DMS klient może wygenerować ofertę na podstawie kalkulatora ofert, a następnie złożyć zamówienie, które może być automatycznie przesłane do systemu ERP i realizowane w postaci zlecenia produkcyjnego lub zlecenia dostawy produktu.

System informatyczny dla firm handlowych

Dobry system informatyczny dla firm handlowych powinien być zawsze o krok przed potrzebami ciągle zmieniającego się rynku. Dlatego nie warto wybierać narzędzi zamkniętych na możliwość modyfikacji i ciągłego doskonalenia.

Autorska platforma do zarządzania procesami Connecto DMS pozwoli Ci na zdefiniowanie jego wyglądu i zachowania tak, aby odpowiadał twoim potrzebom w danym momencie. Każdy, nawet najdrobniejszy element każdej funkcji systemu może być zmieniony w dowolnym momencie by lepiej dopasować się do wymagań.

oprogramowanie dla firm handlowych - karta potencjalnego klienta connecto

fot. System Connecto DMS – karta potencjalnego Klienta

Pełna otwartość platformy pozwala na integrację z każdym innym rozwiązaniem. Dzięki bogatemu API oraz obsłudze skryptów może być ona integrowana dwustronnie. Oznacza to, że zarówno system trzeci może sterować systemem DMS, jak i DMS systemem trzecim.

Jak wybrać oprogramowanie dla handlu?

Skontaktuj się ze specjalistami Connecto, aby porozmawiać o idealnym połączeniu narzędzi informatycznych do stworzenia kompletnego systemu dla handlu. Opowiedz nam o swoich potrzebach, a my specjalnie dla Ciebie przygotujemy spersonalizowaną prezentację. Sam ocenisz, czy nasze wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu oprogramowania dla firm handlowych sprawdzi się w realiach twojego przedsiębiorstwa.

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń pod numer 32 263 00 00.

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Uprzejmie informujemy, że:
a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.

Czytaj także:

System ERP demo
Gorące, Systemy ERP
Udostępnienia27 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy ERP
Udostępnienia27 Wyświetleń artykułu

System ERP demo

Kamil Kowalski - Sie 05, 2019

System ERP to określenie na kategorię oprogramowania dla firm, bez którego nie wyobraża sobie pracy praktycznie żadne przedsiębiorstwo w Polce…

CRM dla firmy handlowej
Systemy CRM
Udostępnienia17 Wyświetleń artykułu
Systemy CRM
Udostępnienia17 Wyświetleń artykułu

CRM dla firmy handlowej

Jakub Lic - Lip 12, 2019

Czasy kiedy oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami (CRM) było nowinką technologiczną wśród polskich firm już dawno minęły. Dzisiaj niemal…

Informatyczny system zarządzania produkcją
Systemy ERP
Udostępnienia223 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia223 Wyświetleń artykułu

Informatyczny system zarządzania produkcją

Kamil Kowalski - Cze 14, 2019

Znaczna część firm produkcyjnych wciąż korzysta z arkuszy kalkulacyjnych, aby planować i realizować zlecenia produkcyjne. Przeżywamy obecnie rozkwit polskiej branży…