Reklama

Harmonogramowanie produkcji z systemem ERP

5 marca 2018
305 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:2    Średnia:5/5]

Harmonogramowanie produkcji to jedna z funkcjonalności systemu klasy ERP wykorzystywanej w tej branży. Niezwykle istotna, bowiem jej obecność pozwala działać szybciej, zmniejsza ryzyko błędu i ogranicza wydatki związane z eksploatacją maszyn. W ciągu ostatniego roku wzrosła popularność systemów informatycznych dla produkcji zarówno w większych firmach, jak i w sektorze MŚP.

Harmonogramowanie produkcji

Moduł pozwala na ułożenie operacji produkcyjnej w odpowiedniej kolejności. Umożliwia też bieżącą kontrolę dostępności sprzętu oraz pracowników, czy półproduktów niezbędnych do konkretnej produkcji. To ważna sprawa m.in. w przedsiębiorstwach, które wykorzystują maszyny z długim czasem rozruchu.

Funkcjonowanie modułu oparte jest o ustalony czas wykonywania danej operacji, dzięki czemu planista jest informowany o ewentualnych zmianach w harmonogramie. Wszelkie informacje wyświetlają się w postaci wykresu Gantta, który pozwala na edytowanie terminów oraz symulację prezentującą możliwości kolejnego zlecenia.

Symulowanie zlecenia odbywa się bez ingerencji w inne projekty. Należy pamiętać, że harmonogramowanie produkcji to tylko jedna z części, z jakich składa się oprogramowanie dla firm produkcyjnych.

Harmonogramowanie produkcji i jej zalety

Program do zarządzania produkcją – zalety

  • Wsparcie wszystkich obszarów
    Wykorzystanie systemu w przedsiębiorstwie ułatwia planowanie działań, harmonogramowanie oraz dostarcza informacje o wykonanych zadaniach na bieżąco. Wszelkie procesy są zautomatyzowane, co przekłada się na zwiększenie ilości wykonanych produktów.
  • Kontakt z Klientem
    Stałe raportowanie działań sprawia, że nasz kontakt z Klientem znacząco się poprawia. W przypadku opóźnień w realizacji zamówienia możemy ustalić nowy termin dostawy lub uruchomić kolejne zasoby, by zminimalizować przekroczenie umówionej wcześniej daty.
  • Sprawna komunikacja na polu Dział Handlowy – Produkcja
    Na oprogramowaniu dla produkcji zyskują też handlowcy, którzy mają możliwość tworzenia symulacji. Dzięki temu nie muszą o wszystko pytań kierowników produkcji, by odpowiedzieć na pytania i potrzeby klientów. Handlowcy otrzymują informacje o postępie prac oraz terminach realizacji kolejnych zamówień.

Inwestycja  w program do zarządzania produkcją

Korzyści wynikające z wdrożenia oprogramowania widoczne są niemal od razu. Narzędzie samo sprawdza wszelkie krytyczne miejsca związane z produkcją (zagrożenia dla realizacji zamówienia, zaopatrzenie w potrzebne półprodukty, rentowność działań).  Raporty spływają do osób wyznaczonych w systemie. Informacje te mogą być rozsyłane mailem, SMS-em lub komunikatem systemowym.

Chcesz wdrożyć system ERP w swojej firmie? Zadzwoń 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz i umów się na prezentację systemu.

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Uprzejmie informujemy, że:
a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.

Czytaj także:

Informatyczny system zarządzania produkcją
Systemy ERP
Udostępnienia42 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia42 Wyświetleń artykułu

Informatyczny system zarządzania produkcją

Kamil Kowalski - Lut 25, 2019

Znaczna część firm produkcyjnych wciąż korzysta z arkuszy kalkulacyjnych, aby planować i realizować zlecenia produkcyjne. Przeżywamy obecnie rozkwit polskiej branży…

Co to jest zintegrowany system informatyczny?
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia48 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia48 Wyświetleń artykułu

Co to jest zintegrowany system informatyczny?

Kamil Kowalski - Lut 16, 2019

Jesteśmy wciąż młodym rynkiem, jeśli chodzi o systemy informatyczne. Nic więc dziwnego, że wciąż spotykamy się z firmami nie posiadającymi…

Program do obsługi magazynu
Gorące
Udostępnienia89 Wyświetleń artykułu
Gorące
Udostępnienia89 Wyświetleń artykułu

Program do obsługi magazynu

Daria Sot - Sty 31, 2019

Gospodarka magazynowa, na pierwszy rzut oka, wydaje się dosyć prostym zagadnieniem. Istnieje magazyn, na którym znajdują się produkty w pewnej…