Zarządzanie projektami w branży budowlanej

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Prowadzenie kilku projektów jednocześnie, zarządzanie dokumentacją budowy, jej budżetami, zasobami i harmonogramami. Tak wygląda każdy dzień właścicieli oraz kierowników w firmach budowlanych. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób usprawnić zarządzanie projektami w „budowlance”?

Zarządzanie projektami budowlanymi

Obecnie odchodzi się od robienia sterty notatek i wykorzystywania bezpłatnych programów, które mają ograniczone możliwości. Coraz więcej firm, zarówno z branży budowlanej, jak i projektowej wybiera profesjonalne rozwiązania informatyczne. Systemy są tworzone według określonych wymagań, dzięki temu korzystające z nich przedsiębiorstwa mają całą dokumentację w jednym miejscu. To pozwala przyśpieszyć procesy w poszczególnych obszarach firmy, o czym piszą specjaliści na stronie http://oprogramowaniedlabudownictwa.pl/zarzadzanie-projektami/

Zarządzanie projektami w branży budowlanej

Program do zarządzania projektami – o czym pamiętać przy wyborze?

Szukając rozwiązania dla firmy budowlanej warto należy sprawdzić czy jest możliwość:

 • tworzenia kosztorysu, by określić budżet niezbędny dla danego projektu
 • harmonogramowania poszczególnych etapów wykonania projektu
 • tworzenia i rozliczania budżetów budowlanych i firmowych
 • zarządzania zasobami takimi jak park maszynowy czy brygady budowlane
 • zbierania dokumentów, umów, protokołów w jednym miejscu, a ich obieg powinien być w pełni automatyczny

Program kosztorysowy poprawia funkcjonowanie

Oprogramowanie do zarządzania projektami pozwala sprawniej funkcjonować, wyeliminować wiele błędów natury ludzkiej i zarządzać większą ilością budów jednocześnie. Łatwiejsze staje się także tworzenie raportów finansowych, dzięki czemu budżet jest lepiej kontrolowany. Sam system integruje się z oprogramowaniem dla księgowości (ERP) oraz, m.in. Excelem, Outlookiem i narzędziami do kosztorysowania takimi jak ZUZIA czy NORMA.

Program do zarządzania projektami budowlanymi

fot. Program do zarządzania projektami budowlanymi – Connecto DMS

Pokazany wyżej screen pochodzi z systemu Connecto DMS, który wybierany jest zarówno przez deweloperów, firmy budowlane, jak i przedsiębiorstwa prowadzące projekty. Obrazek przedstawia pulpit harmonogramu prac. Więcej o systemie i jego działaniu można przeczytać pod adresem http://www.connecto.pl/co-daje-system-do-zarzadzania-projektami/

Konferencja elektroniczny obieg dokumentów

Ile kosztuje system do zarządzania projektami?

Ceny oprogramowania bywają różne, nie da się określić jednej kwoty, jaką trzeba zapłacić za system. Wpływa na to kilka czynników, począwszy od wielkości firmy, ilości użytkowników, przez schemat wybranego oprogramowania. Warto więc porównać oferty kilka ofert z branży IT, umówić się na spotkania i prezentacje, a dopiero potem zdecydować się na wybór konkretnego producenta/partnera.

Należy pamiętać, że system usprawniający zarządzanie projektami to wybór na wiele lat. Dlatego wspomniana już wyżej analiza przedwdrożeniowa musi być bardzo precyzyjnie wykonana. Wszelkie ustalenia są kluczowe dla właściwego funkcjonowania oprogramowania. System można zintegrować z narzędziem business intelligence opisywanym na stronie Business Intelligence dla firm.

Chcesz wdrożyć oprogramowanie do zarządzania projektami w swojej firmie? Zadzwoń 32 263 00 00 lub skorzystaj z formularza.

  Firma (wymagane)

  NIP (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000)


  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.


  Uprzejmie informujemy, że:
  a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
  b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
  c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
  d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
  e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
  f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
  W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.

  Zarządzanie projektami w branży budowlanej

  | Systemy DMS, Zajawka |