Oprogramowanie dedykowane często okazuje się lepszym wyborem niż zakup gotowego rozwiązania, nazywanego także „pudełkowym”. O jego zaletach napisano już dużo, ale wciąż niewiele mówi się o samym wyborze oraz wdrożeniu systemu na zamówienie. Jak to wygląda w praktyce?
Największym plusem jest to, że dedykowane oprogramowanie w całości dopasowuje się do potrzeb firmy, nawet jeśli zachodzą w niej dynamiczne zmiany. Oprogramowanie te oprócz idealnego współgrania z przedsiębiorstwem, musi być również intuicyjne, proste w obsłudze i cały czas rozbudowywane.
Warto na moment zatrzymać się przy prostocie, którą wykorzystują największe korporacje. Ich potęgę doskonale ukazuje poniższy obrazek.
Jak widać, proste działania są najlepsze, więc dedykowane oprogramowanie lub aplikacja mobilna, którą chcesz wdrożyć w swojej firmie też powinny takie być.
Dlaczego dedykowane oprogramowanie jest lepsze
Gotowe rozwiązania są nie tylko skomplikowane, ale są również drogie. Przykład? Firma A będzie wykorzystywać moduł do księgowości, a to nie znaczy, że moduł ten będzie potrzebny firmie B, która zleca księgowości na zewnątrz. Jednak wybierając gotowy produkt trzeba zapłacić za wszystkie jego funkcje i setki przycisków (nawet jak się nigdy z nich nie skorzysta). Dlatego w tym pojedynku wygrywa oprogramowanie tworzone na zamówienie, bowiem posiada tylko funkcje, które są przydatne.
Skąd pewność, że oprogramowanie dla firm sprawdzi się w konkretnym przedsiębiorstwie? Na to pytanie odpowiada analiza przedwdrożeniowa, która prowadzona jest przez specjalistów z firmy produkującej i wdrażającej rozwiązania informatyczne.
Jej analitycy prześledzą z Tobą dokładnie ścieżkę procesów, jakie zachodzą w firmie. Samo wdrożenie może trochę potrwać, ale w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie firmy (zarówno handlu, jak i usługach). Wybierając oprogramowanie na zamówienie masz nie tylko indywidualny system pod Twoją firmę, ale otrzymujesz też pełne wsparcie (tzw. powdrożeniowa) oraz szkolenie z działania systemu dla pracowników.
Jak tworzy się oprogramowanie dedykowane
- Spotkanie z klientem i omówienie sposobu działania firmy i jej potrzeb
- Stworzenie projektu oprogramowania
- Wprowadzenie zmian lub akceptacja projektu przez klienta
- Tworzenie oprogramowania przy udziale klienta
- Zatwierdzenie przez klienta
- Wdrożenie docelowej wersji oprogramowania
- Szkolenie pracowników z obsługi systemu
- Wsparcie powdrożeniowe
Gdzie sprawdza się oprogramowanie dedykowane
Tak naprawdę tego rodzaju oprogramowanie dla firm sprawdza się wszędzie, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Z rozwiązań informatycznych korzystają korporacje, małe i średnie firmy (sektor MŚP) oraz mikroprzedsiębiorcy. Rozwiązania te sprawdzają się w każdej branży.
Oprogramowanie dedykowane to nie tylko systemy ERP. Wielu klientów decyduje się na elektroniczny obieg dokumentów lub systemy business intelligence, które wymagają wręcz indywidualnego podejścia i nie da się ich sprzedać w wersji „pudełkowej”, o czym wspominaliśmy na początku.
Chcesz wdrożyć oprogramowanie w swojej firmie? Zadzwoń 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz już teraz!