Oprogramowanie ERP dla przedsiębiorstw – poznaj możliwości

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Nowoczesne narzędzia IT pomagają świadomiej i łatwiej zarządzać firmą, ponieważ znacznie ułatwiają wiele procesów. Wiele osób ma jednak kłopot z tym, w jaki system warto zainwestować. Wyjaśniamy, czym jest i jak działa oprogramowanie ERP dla przedsiębiorstw!

Czym jest system ERP?

ERP (ang. Enterprise Resource Planning – Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) to określenie stosowane w odniesieniu do kategorii systemów komputerowych, które mają na celu pomagać w zarządzaniu zasobami przedsiębiorstwa: budżetem, kadrami, materiałami, produktami itp.

W latach 60. XX w. w wyniku postępu rozwoju informatyzacji powstały pierwsze systemy wspierające przedsiębiorców, czyli IC (ang. Inventory Control – Kontrola Zapasów). Z czasem zostały wyparte przez bardziej rozbudowane MRP (ang. Material Requirements Planning – Planowanie Zapotrzebowania Materiałowego), które dodatkowo ułatwiały zarządzanie procesami produkcyjnymi. W kolejnych latach systemy dostosowały się do zmieniających się parametrów oraz kontrolowały więcej aspektów, m.in. realizację zamówień magazynowych – wyewoluowały w MRP II (ang. Manufacturing Resource Planning – Planowanie Zasobów Produkcyjnych).

Do powstania systemów ERP doszło zaś w momencie upowszechnienia się dostępu do internetu. Obecnie m.in. wykorzystują rozbudowane bazy danych oraz ułatwiają komunikację. Współcześnie są wykorzystywane w praktycznie w każdej branży, nie tylko związanej z produkcją czy handlem.

Jakie korzyści daje wdrożenie oprogramowania ERP?

Oprogramowanie ERP najlepiej sprawdza się w formie platformy online, do której mają dostęp wszystkie uprawnione osoby. Wdrożenie takiego systemu jest niezwykle pomocne dla pracowników różnych działów i przynosi wiele wymiernych korzyści. Do profitów zaliczają się m.in.:

  • optymalne wykorzystanie wszystkich zasobów,
  • kompleksowe zarządzanie najważniejszymi procesami,
  • szybka, uproszczona, a przy tym bezpieczna wymiana danych,
  • wydajna komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna,
  • integracja wszystkich obszarów działalności,
  • raporty wspierające procesy decyzyjne.

Dzięki oprogramowaniu ERP firma działa po prostu szybciej i lepiej, ponieważ jest świadomiej zarządzana, a pracownicy mają łatwy dostęp do najpotrzebniejszych informacji. Z platformy można bowiem korzystać nie tylko na służbowym komputerze, ale też domowym laptopie czy urządzeniach mobilnych.

Dlaczego warto wdrożyć system ERP w swojej firmie?

Wdrażając system ERP w swojej firmie można odczuwalnie zwiększyć jej wydajność, wyprzedzając konkurencję. W ten sposób maksymalizuje się generowane zyski oraz dba się o wizerunek marki. To ogromne ułatwienie i usprawnienie, które może zrewolucjonizować codzienne działanie przedsiębiorstwa.

Modułowe systemy ERP można odpowiednio dostosować do konkretnych warunków oraz potrzeb. Do tego są skalowalne, dlatego rozwijają się wraz z firmą, nadążając za zmianami. Inwestycja w platformę tego typu do podstawa, jeśli chce się prężnie, dynamicznie prowadzić nowoczesną działalność.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem systemu informatycznego ERP w swojej firmie? Zadzwoń 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz kontaktowy.

Oprogramowanie ERP dla przedsiębiorstw – poznaj możliwości

| Gorące, Systemy ERP |