Myślisz nad zmianą operatora systemu ERP? O tym musisz pamiętać

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Aktualnie wykorzystywane rozwiązania IT nie spełniają Twoich oczekiwań? Jeśli myślisz nad zmianą operatora systemu ERP, powinieneś dobrze się do tego przygotować. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak najlepiej przejść przez ten proces!

Kiedy warto zmienić operatora systemu ERP?

Zacznijmy od omówienia tego, kiedy warto zmienić operatora systemu ERP. Oczywiście jest to wskazane w każdej sytuacji, gdy z jakiegoś względu aktualne rozwiązanie przestaje wystarczać, nie spełnia swojej roli albo jest zbyt kłopotliwe w użytkowaniu.

Na pewno zastanów się nad wdrożeniem nowego systemu, jeśli:

  • czas oczekiwania na pomoc ze strony serwisu jest zdecydowanie zbyt długi i/lub jego działania nie rozwiązują kłopotów;
  • problemem są częste nowelizacje przepisów, zmiany legislacyjne, modyfikacje w prawie czy nowe wymagania formalno-prawne;
  • planowane jest przejście na pracę zdalną lub hybrydową;
  • potrzebne są nowe/ dodatkowe/ bardziej zaawansowane funkcje.

O zmianie operatora systemu ERP można pomyśleć także z tego powodu, że wkrótce (od 2024 roku) obowiązkowe będzie korzystanie z Krajowego Rejestru e-Faktur. Rozwiązanie od razu przystosowane do tego wymogu będzie dużym ułatwieniem.

Jak to się odbywa?

Zmiana operatora systemu ERP jest dość skomplikowanym procesem. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować, a następnie prawidłowo go przeprowadzić, by wszystko odbyło się możliwie najszybciej i bezproblemowo. Do tego trzeba mieć świadomość tego, że przejście na nowe oprogramowanie, które jest wykorzystywane na co dzień, może tymczasowo spowolnić i utrudnić pracę. Z tego względu należy też wybrać odpowiedni moment.

Najrozsądniej skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Przeprowadzą całą procedurę implementacji systemu, a następnie zapewnią opiekę techniczną. Samodzielna próba wprowadzenia innego rozwiązania bez nadzoru specjalistów IT wiąże się z dużym ryzykiem m.in. utraty danych czy opóźnień w realizacji zaplanowanych projektów.

Kto może w tym pomóc?

W zmianie operatora systemu ERP pomóc może specjalna firma zajmująca się wdrażaniem takich rozwiązań, taka jak np. Grupa Connecto. Zespół specjalistów dobierze, spersonalizuje, a następnie zaimplementuje nowe narzędzia IT. Przy tym zapewni:

  • zgodność z prawem i przepisami (system jest cały czas aktualizowany, dzięki czemu można mieć pewność, że dokumenty są przygotowane zgodnie z przepisami);
  • opiekę ze strony konsultantów tematycznych (na każdym etapie realizacji, a także po zakończeniu procesu wdrożenia, można korzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów z zakresu m.in. księgowości, sprzedaży czy kadr. Dzięki temu można szybko rozwiązywać problemy, znajdując optymalne rozwiązanie);
  • profesjonalne wsparcie techniczne (stan systemu kontroluje dedykowany zespół specjalistów IT, którzy w razie jakichkolwiek nieprawidłowości szybko znajdują ich przyczynę oraz błyskawicznie przywracają wszystkie funkcje do pełnej sprawności).

Jesteś zainteresowany zmianą operatora systemu ERP? Umów się na specjalną prezentację, na której poznasz możliwości oprogramowania i uzyskasz odpowiedzi na ewentualne pytania. Wraz z konsultantem Connecto wybierzesz najlepszy termin, a także miejsce/formę spotkania (może odbyć się zdalnie, za pośrednictwem Internetu). Zadzwoń na numer 32 263 00 00 lub sprawdź stronę https://www.connecto.pl/zmiana-operatora-erp-kiedy-i-dlaczego-warto/.

Myślisz nad zmianą operatora systemu ERP? O tym musisz pamiętać

| Gorące, Systemy ERP |