Budżetowanie w przedsiębiorstwie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Obserwujemy co raz większy przyrost firm w Polsce, które zainteresowane są budżetowaniem w przedsiębiorstwie. Każdego dnia pojawiają się kolejne organizacje, które nie chcą opierać swoich decyzji biznesowych o dane finansowe generowane przez księgowość. Poszukują one rozwiązania informatycznego, które wspiera budżetowanie w przedsiębiorstwie. Świetnym przykładem, o który oprzemy ten artykuł jest wszechstronne narzędzie Connecto DMS. Z jego pomocą można tworzyć szyte na miarę procesy, w tym procesy planowania i realizacji budżetu. Przeczytaj ten tekst, aby dowiedzieć się jak budżetować w przedsiębiorstwie

Przykład budżetowania w przedsiębiorstwie

Przykład budżetowania w przedsiębiorstwie powstał we współpracy z konsultantami Connecto wdrażającymi narzędzie DMS. Firma będąca ich klientem stworzyła słownik grup kosztowych w podziale na rodzaje kosztów oraz miejsca powstawania kosztów. Następnie stworzono obszar, który pozwalał przyporządkowywać do grup kosztowych planowane wartości kosztów w podziale na okresy miesięczne, kwartalne lub roczne.

Realne dane odnośnie kosztów pochodziły z wielu źródeł. Najwięcej danych pochodziło z dokumentu Faktury Kosztowej, który posiadał rozbudowany workflow akceptacyjny w module obiegu dokumentów. Pozostałymi dokumentami generującymi dane o kosztach były dokumenty magazynowe, karty pracy i wyciągi z modułu kadrowego.

Systemy informatyczne do budżetowania

Świetnym uzupełnieniem systemów informatycznych do budżetowania są narzędzia klasy Business Intelligence. Ich zadaniem jest zebranie danych finansowych, przetworzenie ich w odpowiedni sposób, a następnie prezentacja w formie tabelarycznej, wskaźnika lub wykresu. Oprogramowanie Connecto DMS wyposażone jest właśnie w taki moduł. Dzięki temu wszystkie zebrane dane o planowanych i realnych kosztach mogą być analizowane w prosty i czytelny sposób w podziale na dowolne wymiary. Przykładem może być raport szczegółowy prezentujący rozbicie kosztów poniesionych przez dział X w podziale na poszczególne rodzaje, np. transport, usługi obce czy też np. rachunki za prąd.

Systemy informatyczne do budżetowania to coś więcej niż prosta tabelka w excelu. Polecamy wybór sprawdzonych rozwiązań takich jak Connecto DMS, dzięki którym w pełni odzwierciedlimy potrzeby firmy. Grupa Connecto oferuje nie tylko wspaniałe narzędzie do budżetowania, ale też know-how i doświadczenie swoich konsultantów, którzy mają na karku po kilkadziesiąt wdrożeń.

Gdzie szukać systemu do budżetowania?

Zastanawiasz się, gdzie szukać systemu do budżetowania? Pomożemy ci w tym! Zostaw nam swoje dane za pomocą formularza kontaktowego albo zadzwoń pod numer 32 263 00 00, a my skontaktujemy cię ze specjalistami z firmy Connecto. Po krótkim wywiadzie telefonicznym przygotują spersonalizowaną prezentację której celem będzie przedstawienie pełnej funkcjonalności platformy Connecto DMS. W zakresie budżetowania i nie tylko. Spotkanie odbyć się może zarówno zdalnie jak i w siedzibie Twojej firmy i jest ono całkowicie darmowe. Zapraszamy więc do kontaktu.

Budżetowanie w przedsiębiorstwie

| Gorące, Systemy DMS |