System WMS – co to jest i u kogo się sprawdzi?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Systemy IT wspierające proces zarządzania firmą często mają tajemnicze skróty, jak np. ERP, DMS czy CRM. Są jednak tak niezwykle funkcjonalne, że warto nie tylko je kojarzyć, ale też z nich korzystać. Wyjaśniamy czym jest system WMS, jak działa oraz dla kogo jest dedykowany!

Z pomocą specjalistycznego oprogramowania można znacznie zdynamizować działanie całego przedsiębiorstwa. Takie platformy usprawniają i ułatwiają wiele kwestii. Dowiedz się więc, czym jest system WMS oraz w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdza!

Czym jest System WMS?

System WMS to inaczej magazynowy system informatyczny (od ang. Warehouse Management System). Jest to oprogramowanie przeznaczone do zarządzania ruchem produktów w magazynach oraz nadzorowania jego pracy. Zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się go w logistyce – właśnie w tej branży ma się do czynienia z największymi i najbardziej zróżnicowanymi magazynami.

Wielkopowierzchniowe przestrzenie są obsługiwane przez wielu pracowników, którzy muszą mieć stały dostęp do bazy danych oraz zapewniony kontakt między sobą. Zapanowanie nad setkami czy nawet tysiącami artykułów jest również niezwykle trudne, a przecież kluczowe dla w tej sytuacji. Z pomocą systemu WMS można idealnie koordynować prace magazynowe, na bieżąco je nadzorując i monitorując.

System do zarządzania magazynem i jego zalety

WMS jest niezwykle funkcjonalnym oprogramowaniem. System do zarządzania magazynem i jego zalety sprawiają, że coraz więcej firm logistycznych działa szybciej, a zarazem efektywniej. Jest przydatny pracownikom na wszystkich szczeblach. Właściciele oraz kadra zarządzająca mają dzięki niemu stały wgląd w bieżące stany zapasów. W ten sposób mogą analizować sytuację w firmie oraz planować kolejne zakupy.

Operatorzy i usługodawcy logistyczni mogą z kolei łatwiej, szybciej oraz uważniej obsługiwać duże liczby zamówień od wielu nadawców. Pracownicy magazynu natomiast mają zawsze wygodny dostęp do najważniejszych informacji, np. lokalizacji konkretnych produktów, które muszą skompletować. W ten sposób pracują szybciej i wydajniej.

By najdokładniej zapoznać się z systemem do zarządzania magazynem i jego zaletami, najrozsądniej jest umówić się na jego demonstrację. Wtedy można uważnie przeanalizować jego sposób działania, sprawdzić wszystkie funkcje oraz ocenić jego przydatność.

Prezentacja systemu WMS

Wydaje Ci się, że system zarządzania magazynem mógłby doskonale sprawdzić się w Twojej firmie? Zanim zdecydujesz się na zakup takiego oprogramowania, wybierz to, które będzie najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom. Świetną okazją do zapoznania się z tą platformą jest prezentacja systemu WMS, przeprowadzona przez wykwalifikowanego konsultanta.

Wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer 32 263 00 00, by umówić się na bezpłatne spotkanie on-line. W jego trakcie obejrzysz szczegółową demonstrację możliwości programu, a także będziesz mieć szansę na uzyskanie odpowiedzi na wszystkie pytania!

System WMS – co to jest i u kogo się sprawdzi?

| Systemy ERP |