Oprogramowanie do tworzenia raportów i analiz

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Analityka biznesowa pozwala bardziej świadomie prowadzić swoją działalność, ponieważ przetwarza surowe dane na cenne informacje. W dużych przedsiębiorstwach dziedziną tą zajmują się specjalnie przypisane zespoły specjalistów. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest jednak korzystanie z nowoczesnych systemów analitycznych. Omawiamy czym jest oraz jak działa oprogramowanie do tworzenia raportów i analiz!

Oprogramowanie do tworzenia raportów i analiz

Oprogramowanie do tworzenia raportów i analiz (zwykle określany nazwą BI = Business Intelligence)  to specjalne narzędzie IT, które w czasie rzeczywistym gromadzi dane o firmie, a następnie odpowiednio je przetwarza. Uzyskane wyniki prezentuje w przejrzystej, przystępnej formie, np. tabeli z zestawieniem czy wykresu. Dzięki niemu można kontrolować sytuację w przedsiębiorstwie, by szybko wykryć ewentualne nieprawidłowości. Pozwala również dostrzec nowe perspektywy czy szanse, które warto wykorzystać.

Korzystając z oprogramowania do tworzenia raportów i analiz można szybciej oraz lepiej podejmować ważne decyzje biznesowe. Każde działania strategiczne powinny być poparte twardymi danymi, a system szybko je dostarcza. Jeśli jest połączony z pozostałymi używanymi programami (np. DMS, ERP), cały czas ma dostęp do najważniejszych, aktualnych i przede wszystkim prawdziwych informacji. W efekcie może przyczynić się do dynamicznego rozwoju firmy albo utrzymania jej dobrej pozycji – pomoże ustrzec się przed problemami lub pozwoli szybciej je wykryć, a następnie wdrożyć odpowiednie rozwiązania.

Business Intelligence w firmie

Business Intelligence w firmie uwzględnia m.in. przepływ pracy, liczbę i rodzaj wykonanych projektów, budżety czy zakładane/osiągane wyniki. Wyznacza obszary, które są najbardziej efektywne, a także te, nad którymi trzeba się pochylić. Jest więc doskonałym wsparciem dla kadry zarządzającej. Przy tym stanowi duże odciążenie dla pracowników, którzy musieliby samodzielnie, ręcznie gromadzić i analizować dane, a następnie przygotować stosowne raporty. Te są generowane automatycznie, ale mogą być też w razie potrzeby przyrządzone na żądanie, w zaledwie kilka chwil.

Przedsiębiorcy często wdrażają Business Intelligence w firmach, ponieważ chcą cały czas trzymać rękę na pulsie. W natłoku pracy i obowiązków łatwo przeoczyć, że np. sprzedaż zaczyna spadać czy koszty niepokojąco rosną. Z pomocą takiego narzędzia można także dynamicznie dostosowywać się do zmieniającej się sytuacji na rynku albo sprawnie reagować na nietypowe zdarzenia.

Gdzie szukać specjalistów od BI?

Zastanawiasz się, gdzie szukać specjalistów od BI? Polska firma Connecto oferuje wysokiej jakości oprogramowania do tworzenia raportów i analiz, idealnie współpracujące z innymi przydatnymi systemami. Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem takiego rozwiązania w swojej firmie, możesz umówić się na specjalne spotkanie z konsultantami. Poznasz na nim działanie programu, a także uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Udział w prezentacji jest darmowy i niezobowiązujący. Zadzwoń na numer 32 263 00 00  lub wypełnij formularz w zakładce kontakt.

Oprogramowanie do tworzenia raportów i analiz

| Business Intelligence, Systemy DMS |