Oprogramowanie dla hoteli

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W ramach zarządzania hotelem trzeba równolegle dbać o wiele różnych kwestii, jeśli chce się zapewnić najwyższą jakość usług. Trzeba nie tylko mieć na względzie typowe zagadnienia organizacyjne, związane z wynajmem czy przygotowaniem pokoi. Ogromne znaczenie ma kontakt z klientami. Z tego powodu niezwykle pomocny jest specjalny program, który pomaga sprawniej wykonywać codzienne obowiązki. Wyjaśniamy, jak działa oprogramowanie dla hoteli i dlaczego warto z niego korzystać!

Oprogramowanie dla hoteli

Oprogramowanie dla hoteli stanowi duże wsparcie dla właścicieli, zarządców oraz obsługi, m.in. recepcjonistów czy osób zajmujących się sprzątaniem pokoi. Z jego funkcji korzysta także księgowość czy np. dział marketingu. W praktyce system dzięki swoim licznym funkcjom jest przydatny każdej osobie zatrudnionej w danym ośrodku. Całkowicie zmienia organizację codziennej pracy, znacznie ją przyspieszając i ułatwiając.

Przede wszystkim, dzięki oprogramowaniu dla hoteli można na bieżąco kontrolować wszelkie kwestie związane z wynajmem. Ułatwia układanie grafiku oraz rozdysponowywanie zadań. Pozwala błyskawicznie sprawdzić, które pokoje są dostępne i w jakim terminie. Pomaga również uniknąć wielu błędów, ponieważ gwarantuje, że przez pomyłkę np. nie zostanie sprzedany ten sam pokój, nagle zabraknie sprzątaczek czy goście będą nieprawidłowo zakwaterowani.

System ułatwia komunikację zewnętrzną (z klientami) i wewnętrzną (pomiędzy pracownikami), umożliwia nadzorowanie wykonywanych zadań, a także usprawnia oraz ułatwia rozmaite czynności i formalności.

System CRM do zarządzania hotelem

Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest system CRM do zarządzania hotelem (ang. Customer Relationship Management = zarządzanie relacją z klientem). W tej branży najważniejsze jest zadowolenie gości, a profesjonalne narzędzie IT pozwala uważnie monitorować każdą rezerwację.

Podstawowe funkcje systemu CRM do zarządzania hotelem mogą być rozbudowane także o inne narzędzia. Coraz popularniejsze są platformy modułowe, dające dostęp do różnych programów. Najczęściej dodaje się możliwości takich systemów, jak m.in.:

  • ERP (ang. Enterprise Resources Planning = planowanie zasobów przedsiębiorstwa) – moduł odpowiedzialny za zarządzanie np. wyposażeniem pokoi i dostawami środków chemicznych, a także tworzenie harmonogramów pracy;
  • DMS (ang. Data Management System = system zarządzania danymi) – system umożliwiający bezpieczne przekazywanie oraz przechowywanie ważnych dokumentów, m.in. faktur, rachunków, umów;
  • BI (ang. Bussines Intelligence = analityka biznesowa) – narzędzie na bieżąco gromadzące i przetwarzające dane z całego systemu, by na ich podstawie tworzyć przydatne zestawienia oraz wykresy, obrazujące sytuację w firmie.

Gdzie szukać specjalistów od oprogramowania dla hoteli?

Zastanawiasz się, gdzie szukać specjalistów od oprogramowania dla hoteli? Wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem, która gwarantuje w pełni indywidualne podejście. Dzięki temu uzyskasz system odpowiednio dopasowany do specyfiki Twojej firmy i będziesz płacić wyłącznie za rzeczywiście przydatne funkcje.

Jedną z najlepszych opcji na rynku jest personalizowana Platforma Connecto. Nie tylko jest tworzona przez zespół specjalistów zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, ale jest też przez nich krok po kroku wdrażana. Inwestując w takie rozwiązanie masz pewność, że przejdziesz na nowy system szybko i bezproblemowo.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.connecto.pl/oprogramowanie-dla-hoteli/.

Oprogramowanie dla hoteli

| Systemy CRM |