OCR – czym jest i dlaczego warto wybrać?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Współcześnie wiele żmudnych, czasochłonnych formalności można znacznie usprawnić z pomocą nowoczesnych narzędzi IT. Zastanawiasz się, jakie udogodnienia wprowadzić w swojej firmie? Wyjaśniamy, czym jest technologia OCR oraz w jaki sposób można wykorzystać ją w biurze!

Co to jest OCR

OCR to skrót od ang. Optical Character Recognition, czyli „Optyczne Rozpoznawanie Znaków”. Technologia ta wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji, które analizują obrazy, a następnie rozpoznają i wyodrębniają z nich tekst. Błyskawicznie wydobywają treść ze zdjęć, grafik, skanów, nieedytowalnych plików pdf itp.

Specjalne programy OCR za pomocą kilku kliknięć pozwalają przetworzyć skan czy zdjęcie na dokument tekstowy, który da się dowolnie modyfikować, formatować, powielać itp. Do tego pomagają szybko znaleźć konkretne dane, zawarte nawet w wielostronicowych plikach.

Program OCR odgrywa również ważną rolę w digitalizacji. Dzięki niemu skanując papierowe dokumenty zyskuje się nie tylko obraz, ale pełnoprawny, interaktywny plik. Dane w formie cyfrowej można łatwiej, wygodniej i bezpieczniej przechowywać, a także szybciej przekazywać uprawnionym osobom (niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdują).

OCR dla Twojej firmy

Inwestując w OCR dla Twojej firmy możesz znacznie usprawnić wiele procesów i odciążyć swoich pracowników. Oprogramowanie jest niezwykle przydatne w warunkach biurowych – znajduje zastosowanie w elektronicznym obiegu dokumentów, a także jest pomocne przy archiwizacji. Błyskawicznie sczytuje dane z m.in. faktur, rachunków, raportów, sprawozdań czy umów. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który trzeba by poświęcić na ręczne przepisywanie czy przeglądanie pism. Przy okazji minimalizuje ryzyko błędów i związanych z nimi kłopotów.

Wdrażając OCR w swojej firmie możesz zintegrować program z systemem do księgowości, by maksymalnie ułatwić i przyspieszyć wymianę informacji. Proces zbierania danych z faktur itp. zostanie prawie całkowicie zautomatyzowany, a Twoi pracownicy będą mogli w tym czasie zajmować się ważniejszymi sprawami. W ten sposób zwiększysz ich wydajność, a także zadowolenie z pracy.

Jak wybrać OCR?

Zastanawiasz się, jak wybrać OCR? Zdecyduj się na nowoczesny, skuteczny, ale prosty w obsłudze program, który uda Ci się szybko wdrożyć. Jeśli chcesz mieć pewność, że spełni Twoje oczekiwania, przed zakupem powinieneś dokładnie poznać wszystkie jego funkcje i przekonać się, jak działa. Możesz to zrobić, umawiając się na specjalną demonstrację, na której zostanie dokładnie przedstawiony i omówiony. Przy okazji uzyskasz odpowiedzi na wszystkie ewentualne pytania. Dzięki temu w pełni świadomie podejmiesz decyzję o inwestycji w system tego typu.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem systemu OCR w swojej firmie? Zadzwoń 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz.

OCR – czym jest i dlaczego warto wybrać?

| Systemy DMS |