Program do wystawiania faktur – jak wybrać?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Faktury i inne formalności to codzienność nawet w przypadku najmniejszych firm. Proces tworzenia dokumentów można znacznie usprawnić, korzystając ze specjalnych systemów. Dzięki nim nie tylko oszczędza się czas, ale też ogranicza ryzyko pomyłek. Na rynku dostępnych jest jednak tyle opcji, że można mieć niemały dylemat.

Zastanawiasz się, jakie narzędzie będzie najlepsze? Podpowiadamy, jak wybrać program do wystawiania faktur!

Jak wybrać program do wystawiania faktur?

Przedsiębiorcy często mają kłopot z tym, jak wybrać program do wystawiania faktur. W praktyce wystarczy kierować się kilkoma prostymi kryteriami. Przede wszystkim taki system powinien być:

  • dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa,
  • intuicyjny w obsłudze,
  • aktualny,
  • bezpieczny (odporny na ataki hakerskie, wycieki danych itp.),
  • łatwo dostępny dla uprawnionych osób (najlepiej w formie platformy on-line).

Współcześnie w firmach wykorzystuje się sporo różnych, wielofunkcyjnych narzędzi IT, dlatego klasyczne programy do wystawiania faktur powoli tracą na popularności – po prostu przestają wystarczać. Najrozsądniej jest od razu zdecydować się na rozbudowany system, którego podstawę stanowi np. CRM, czyli program do zarządzania relacjami z klientami (ang. Customer Relationship Management). Dzięki temu można nie tylko odciążyć pracowników automatyzując formalności, ale też m.in. ułatwić komunikację zewnętrzną i wewnętrzną, poprawić organizację pracy czy bardziej uważnie kontrolować sytuację w firmie.

Ile kosztuje program do fakturowania?

Istotnym kryterium wyboru często jest też oczywiście to, ile kosztuje program do fakturowania. Warto kierować się ceną, ale w odniesieniu do tego, co oferuje dany system. Można znaleźć opcje darmowe, płatne jednorazowo (od kilkudziesięciu do kilkuset złotych) oraz opłacane w systemie abonamentowym (od kilkunastu do kilkuset złotych miesięcznie).

Tanie narzędzie to tylko pozorna oszczędność – jeśli okaże się mało funkcjonalne, korzystanie z niego będzie zajmowało czas, obciążało pracowników, a nawet zwiększało ryzyko pomyłek, które mogą rzutować na wizerunek przedsiębiorstwa. Dobrze jest zainwestować w profesjonalny program, najlepiej personalizowany. Taki zakup to z reguły większy wydatek, ale wtedy ma się pewność, że program zostanie w pełni wykorzystany, a jego wdrożenie przyniesie wyłącznie korzyści. W ten sposób wydatek ma szansę szybko się zwrócić i zacząć generować wymierne zyski.

Gdzie szukać specjalistów od programów do faktur?

Profesjonalne systemy IT najlepiej jest kupować u profesjonalistów. Zastanawiasz się, gdzie szukać specjalistów od programów do faktur? Wybierz firmę oferującą jedne z najlepszych rozwiązań na rynku, która przed podpisaniem umowy za darmo może przedstawić Ci działanie systemu. Umów się na bezpłatne spotkanie, na którym dokładnie zapoznasz się z funkcjami narzędzia oraz uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Jesteś zainteresowany wdrożeniem programu do faktur w swojej firmie? Zadzwoń 32 263 00 00lub wypełnij poniższy formularz.

Program do wystawiania faktur – jak wybrać?

| Systemy CRM, Systemy DMS |