Reklama

Aplikacje mobilne – gotowe czy dedykowane?

5 marca 2018
328 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Urządzenia mobilne to już nie tylko gadżety wykorzystywane do oglądania filmów w podróży czy słuchania muzyki podczas biegania. Smartfony i tablety zaczęły funkcjonować jako narzędzia do monitorowania sytuacji w firmie, a nawet obsługi klienta. Wszystko za sprawą powstających aplikacji, na które każdego dnia decydują się setki przedsiębiorców.

Rozwiązania mobilne dla firm to możliwość wyłapania istotnych danych z wszystkich informacji, jakie napływają ze strony kontrahentów, handlowców i partnerów. Pozwala to na szybkie podejmowanie trudnych decyzji, a przede wszystkim usprawnia procesy biznesowe. Stawiając na aplikacje mobilne nie trzeba odchodzić od sprawdzonych rozwiązań w postaci Excela czy Offica. Producenci oprogramowania dbają o to, by każda aplikacja integrowała się z narzędziami, które były wykorzystywane do pracy.

Aplikacje mobilne na zamówienie są lepsze?

Przedsiębiorcy zadają sobie pytanie: wybrać aplikacje, które są dostępne od ręki, czy lepiej zlecić napisanie aplikacji dedykowanej? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo to już kwestia indywidualna. A sam wybór uzależniony jest od potrzeb, wymagań i przede wszystkim budżetu danej firmy przeznaczonego na aplikacje mobilne.

Gotowe aplikacje

Aplikacje mobilne - kierownik sprzedaży

Kierownik sprzedaży, fot. comarch.pl

Przykładem jednej z gotowych aplikacji jest Comarch ERP Mobile Sprzedaż wykorzystywana przez przedstawicieli handlowych. Gwarantuje ona dostęp do informacji o firmach obsługiwanych przez pracowników, pokazuje aktualne dane i historię działań, a sama aplikacja posiada też czat, dzięki czemu handlowcy mogą być ze sobą w stałym kontakcie.

Uzupełnieniem powyższej aplikacji może być Comarch ERP Mobile Kierownik Sprzedaży, z której korzystają kierownicy, by zarządzać zespołem w biurze i poza nim. Główną zaletą narzędzia jest możliwość monitorowania efektów pracy wszystkich pracowników z poziomu jednej aplikacji. Podobnie działa aplikacja e-Pracownik wykorzystywana do zarządzania czasem pracy oraz urlopami.

 

Aplikacje dedykowane

Aplikacje te są tworzone wyłącznie pod wymagania i potrzeby firmy, bez zbędnych opcji, za które przy standardowych rozwiązaniach trzeba zapłacić. Czas tworzenia aplikacji oraz jej ostateczna cena ustalane są indywidualnie między klientem, a wykonawcą.A kto na polskim rynku radzi sobie z tworzeniem i wdrażaniem takich rozwiązań?

Aplikacje mobilne firma makeappsWarto spojrzeć na specjalistów z firmy MAKEAPPS, którzy są autorami m.in. rozwiązań do zarządzania projektami, budżetowania, czy obiegu dokumentów.

 

Aplikacje mobilne na zamówienieO aplikacjach ma pojęcie również firma MASTERDEV, która od 2010 roku dostarcza profesjonalne systemy dla biznesu.

 

Aplikacje mobilne i ich cenyUwagę przykuwa też oferta firmy ERICPOL, gdzie poza tworzeniem aplikacji mobilnych znajduje się opcja konsultingu oraz outsourcingu w obszarze IT.

Aplikacje mobilne będą coraz częściej stosowane w firmach, bo osoby zarządzające widzą potencjał w sile smartfonów i tabletów, które do tej pory były postrzegane jako rozrywka oraz oderwanie się od codziennych obowiązków.

Chcesz zamówić aplikacje mobilne? Zadzwoń do nas 32 420 66 21.

Czytaj także:

Informatyczny system zarządzania produkcją
Systemy ERP
Udostępnienia42 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia42 Wyświetleń artykułu

Informatyczny system zarządzania produkcją

Kamil Kowalski - Lut 25, 2019

Znaczna część firm produkcyjnych wciąż korzysta z arkuszy kalkulacyjnych, aby planować i realizować zlecenia produkcyjne. Przeżywamy obecnie rozkwit polskiej branży…

Co to jest zintegrowany system informatyczny?
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia49 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia49 Wyświetleń artykułu

Co to jest zintegrowany system informatyczny?

Kamil Kowalski - Lut 16, 2019

Jesteśmy wciąż młodym rynkiem, jeśli chodzi o systemy informatyczne. Nic więc dziwnego, że wciąż spotykamy się z firmami nie posiadającymi…

Program do obsługi magazynu
Gorące
Udostępnienia89 Wyświetleń artykułu
Gorące
Udostępnienia89 Wyświetleń artykułu

Program do obsługi magazynu

Daria Sot - Sty 31, 2019

Gospodarka magazynowa, na pierwszy rzut oka, wydaje się dosyć prostym zagadnieniem. Istnieje magazyn, na którym znajdują się produkty w pewnej…