Reklama

Workflow – dlaczego warto wybrać ten system?

24 lutego 2017
90 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czym jest system workflow i co zyskuje firma wdrażając tego typu oprogramowania dla biznesu? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące rozwiązania, na które decydują się przedsiębiorcy z Polski i Europy.

Oprogramowanie workflow to synonim efektywnego zarządzania wszystkimi procesami biznesowymi, jakie zachodzą w firmie. Dobrze wdrożony system pozwala na jeszcze szybką i bardziej zorganizowaną pracę, dzięki czemu można zrobić więcej przy mniejszym nakładzie sił.

System Workflow – definicja

Workflow (z ang. work flow – przepływ pracy) to obieg dokumentów i informacji między pracownikami, którzy wykonują określone zadania. Funkcjonalność systemu pozwala na zarządzanie wieloma procesami biznesowymi jednocześnie. Mowa tutaj o rozliczaniu faktur, zarządzaniu kosztem, czy zakupem. Do tego dochodzi również zlecanie i realizowanie zadań oraz rejestrowanie, np. korespondencji.

Korzyści płyną z zastosowania systemu w firmie:

  • podział zadań i obowiązków wśród osób odpowiedzialnych za każdy element realizacji
  • bieżąca kontrola pracy
  • analizowanie skuteczności stosowanych metod działania
  • monitorowanie czasu wykonania zadań, co pozwala na modyfikację harmonogramu
  • szybki dostęp do dokumentów/informacji

Workflow w Twojej firmie

Jakie branże stosują workflow?

System ten najczęściej wdrażany jest w firmach z branży produkcyjnej oraz usługowej, ale nie ma żadnych ograniczeń i przeciwwskazań, by konfigurować w przedsiębiorstwach z innych gałęzi przemysłu. Wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie procesy biznesowe wymagają stałego monitoringu oraz wprowadzania dynamicznych zmian.

Jak wdrożyć system?

Wystarczy kilka kroków, które usprawnią wdrożenie oprogramowania. Przede wszystkim należy określić wewnętrznie czego potrzebuje firma, jak ma funkcjonować obieg oraz kto ma z niego korzystać. Ustalenie to pozwoli na łatwiejsze i szybsze przeprowadzenie analizy przedwrożeniowej oraz konfigurację samego systemu na urządzeniach klienta.

Ile to kosztuje?

Już nieraz pisaliśmy o cenach systemów i o tym, że nie są one stałe. Wiele zależy od ilości stanowisk, wybranych modułów, skomplikowania wdrożenia. Niektórzy chcą połączenia obiegu dokumentów z systemem produkcyjnym, co będzie znacznie bardziej skomplikowane od wdrożenia zwykłego obiegu informacji po firmie. Polecamy tekst dotyczący systemów klasy ERP, które integrują się z opisywanym rozwiązaniem oraz elektronicznym obiegiem dokumentów.

Chcesz wdrożyć system w swojej firmie? Skontaktuj się z nami telefonicznie 32 420 66 21 lub poprzez formularz.

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Czytaj także:

System informatyczny w firmie – o czym trzeba pamiętać?
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia74 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia74 Wyświetleń artykułu

System informatyczny w firmie – o czym trzeba pamiętać?

Kamil Kowalski - Lut 01, 2018

Zainteresowanie firm funkcjonalnymi narzędziami z zakresu IT do zarządzania firmą staje się coraz większe. Wszystko dlatego, że odpowiednio dopasowany system…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1064 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1064 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Sty 02, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…

System ERP – funkcjonowanie i działanie
Systemy ERP
Udostępnienia385 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia385 Wyświetleń artykułu

System ERP – funkcjonowanie i działanie

Damian Zimoch - Gru 04, 2017

System ERP wykorzystywany jest do planowania zasobów w tysiącach firm. I w sumie niewiele o wiemy. Postanowiliśmy przybliżyć funkcjonowanie systemu…