Reklama

State of IT 2016: wpływ IT na rozwój firm

24 sierpnia 2016
66 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Raport Salesforce „2016 State of IT” zawiera wyniki badań ponad 2200 firm ze Świata. Przedstawiono w nim, w jaki sposób przedsiębiorstwa o najlepszych, przeciętnych i słabych wynikach przechodzą transformację cyfrową. Dowiadujemy się, w co najczęściej inwestują i czy planują kolejne inwestycje, żeby się rozwijać.

Raport Salesforce opiera się trzech kategoriach firm:

  • High performers jako firmy, które uzyskują wyniki biznesowe powyżej średniej w branży
  • Moderate performers jako firmy, które uzyskują przeciętne wyniki w swojej branży
  • Under performers jako firmy z wynikami poniżej średniej

Sam raport pokazuje nie tylko jak zmieniają się trendy w branży IT, ale także jakie jest podejście i priorytety w różnych firmach. Doskonale widoczne są różnice w działaniu między tymi, którzy radzą sobie na rynku, stając się potentatami oraz tymi, gdzie uzyskiwane są słabsze wyniki. IT to bardzo rozległe pojęcie, dlatego w badaniach skupiono się na trzech różnych, istotnych aspektach. Wzięto pod uwagę: strategię, ludzi i technologię.

Systemy IT popularne na Świecie

Ekspresowy rozwój branży

Z raportu wynika, że obecnie już 60% przedsiębiorstw zatrudnia szefa IT. Przez rosnącą rolę informatyki w biznesie coraz więcej firm jest zmuszonych do podążania za technologią i jej trendami. Wdrożenie takich innowacyjnych systemów pozwala przedsiębiorstwom pozyskiwać kolejnych klientów, a rola szefa IT w firmie to m.in rozpoznawanie tego, czego potrzebują klienci oraz dobrania rozwiązań spełniających ich wymagania.

Sposób realizacji podaży powoli przestaje doganiać wymagania rynku, a rozwój technologii sprawia, że w obszarach IT zaczyna występować tzw. zjawisko luk kompetencji. W raporcie pojawia się informacja, że 4 na 10 problemów z jakimi stykają się firmy IT ma związek z brakiem odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Dynamiczne zmiany

Ciągłe zmiany w obszarze sprzedaży, marketingu i wykorzystywanych technologii powodują, że firmy szukają nowych sposobów na zarządzanie w IT. Z badań wynika, że na rynku będą pogłębiać się różnice między liderami, a resztą przedsiębiorstw z danej branży.

Wszystko przez inwestycję liderów w IT, śledzenie trendów, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, które szybciej zapoznają swój zespół z rozwiązaniami.W obszarach, gdzie do tej pory nie dominowały umiejętności twarde, obecnie większe znaczenie ma sposób myślenia i nowe kompetencje. Przez dużą dynamikę wymagany jest stały rozwój, szkolenia oraz kursy dla specjalistów.

Systemy IT posiada już 60% firm

Stawiamy na mobilność

Mobilność dotyczy tutaj nie tylko przedstawicieli firmy i pracowników, którzy mają kontakt z klientem, ale także pracowników wewnętrznych, menedżerów i klientów. Widoczne jest zjawisko migracji ze standardowego systemu w chmurę. To zaraz obok rozwoju kadr priorytet w założeniach strategii IT.

Wspomniana migracja rozwiązań i procesów biznesowych do chmury nie wynika z podążania za modą, ale z możliwości rozwoju biznesu i szybszego wdrażania innowacji, a co za tym idzie redukcji kosztów i polepszenia działań.

Menedżerowie otwierają się na trendy IT i stawiają na wykorzystywanie nowych rozwiązań. Wynika to między inny z potrzeby wdrożenia nowych systemów, bo obecnie używane przestają być wystarczająco dobre. A wybierane systemy muszą integrować ze sobą procesy wewnętrzne, sprzedaż, kontakt z klientem oraz partnerami biznesowymi.

Źródło: www.salesforce.com

Czytaj także:

System informatyczny w firmie – o czym trzeba pamiętać?
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia74 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia74 Wyświetleń artykułu

System informatyczny w firmie – o czym trzeba pamiętać?

Kamil Kowalski - Lut 01, 2018

Zainteresowanie firm funkcjonalnymi narzędziami z zakresu IT do zarządzania firmą staje się coraz większe. Wszystko dlatego, że odpowiednio dopasowany system…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1064 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1064 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Sty 02, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…

System ERP – funkcjonowanie i działanie
Systemy ERP
Udostępnienia384 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia384 Wyświetleń artykułu

System ERP – funkcjonowanie i działanie

Damian Zimoch - Gru 04, 2017

System ERP wykorzystywany jest do planowania zasobów w tysiącach firm. I w sumie niewiele o wiemy. Postanowiliśmy przybliżyć funkcjonowanie systemu…