Reklama

State of IT 2016: wpływ IT na rozwój firm

24 sierpnia 2016
105 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Raport Salesforce „2016 State of IT” zawiera wyniki badań ponad 2200 firm ze Świata. Przedstawiono w nim, w jaki sposób przedsiębiorstwa o najlepszych, przeciętnych i słabych wynikach przechodzą transformację cyfrową. Dowiadujemy się, w co najczęściej inwestują i czy planują kolejne inwestycje, żeby się rozwijać.

Raport Salesforce opiera się trzech kategoriach firm:

  • High performers jako firmy, które uzyskują wyniki biznesowe powyżej średniej w branży
  • Moderate performers jako firmy, które uzyskują przeciętne wyniki w swojej branży
  • Under performers jako firmy z wynikami poniżej średniej

Sam raport pokazuje nie tylko jak zmieniają się trendy w branży IT, ale także jakie jest podejście i priorytety w różnych firmach. Doskonale widoczne są różnice w działaniu między tymi, którzy radzą sobie na rynku, stając się potentatami oraz tymi, gdzie uzyskiwane są słabsze wyniki. IT to bardzo rozległe pojęcie, dlatego w badaniach skupiono się na trzech różnych, istotnych aspektach. Wzięto pod uwagę: strategię, ludzi i technologię.

Systemy IT popularne na Świecie

Ekspresowy rozwój branży

Z raportu wynika, że obecnie już 60% przedsiębiorstw zatrudnia szefa IT. Przez rosnącą rolę informatyki w biznesie coraz więcej firm jest zmuszonych do podążania za technologią i jej trendami. Wdrożenie takich innowacyjnych systemów pozwala przedsiębiorstwom pozyskiwać kolejnych klientów, a rola szefa IT w firmie to m.in rozpoznawanie tego, czego potrzebują klienci oraz dobrania rozwiązań spełniających ich wymagania.

Sposób realizacji podaży powoli przestaje doganiać wymagania rynku, a rozwój technologii sprawia, że w obszarach IT zaczyna występować tzw. zjawisko luk kompetencji. W raporcie pojawia się informacja, że 4 na 10 problemów z jakimi stykają się firmy IT ma związek z brakiem odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Dynamiczne zmiany

Ciągłe zmiany w obszarze sprzedaży, marketingu i wykorzystywanych technologii powodują, że firmy szukają nowych sposobów na zarządzanie w IT. Z badań wynika, że na rynku będą pogłębiać się różnice między liderami, a resztą przedsiębiorstw z danej branży.

Wszystko przez inwestycję liderów w IT, śledzenie trendów, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, które szybciej zapoznają swój zespół z rozwiązaniami.W obszarach, gdzie do tej pory nie dominowały umiejętności twarde, obecnie większe znaczenie ma sposób myślenia i nowe kompetencje. Przez dużą dynamikę wymagany jest stały rozwój, szkolenia oraz kursy dla specjalistów.

Systemy IT posiada już 60% firm

Stawiamy na mobilność

Mobilność dotyczy tutaj nie tylko przedstawicieli firmy i pracowników, którzy mają kontakt z klientem, ale także pracowników wewnętrznych, menedżerów i klientów. Widoczne jest zjawisko migracji ze standardowego systemu w chmurę. To zaraz obok rozwoju kadr priorytet w założeniach strategii IT.

Wspomniana migracja rozwiązań i procesów biznesowych do chmury nie wynika z podążania za modą, ale z możliwości rozwoju biznesu i szybszego wdrażania innowacji, a co za tym idzie redukcji kosztów i polepszenia działań.

Menedżerowie otwierają się na trendy IT i stawiają na wykorzystywanie nowych rozwiązań. Wynika to między inny z potrzeby wdrożenia nowych systemów, bo obecnie używane przestają być wystarczająco dobre. A wybierane systemy muszą integrować ze sobą procesy wewnętrzne, sprzedaż, kontakt z klientem oraz partnerami biznesowymi.

Źródło: www.salesforce.com

Czytaj także:

Connecto DMS to system szyty na miarę
Systemy DMS, Zajawka
Udostępnienia608 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS, Zajawka
Udostępnienia608 Wyświetleń artykułu

Connecto DMS to system szyty na miarę

Adrian Lichacz - Maj 10, 2018

System Connecto DMS jest znany w branży IT i ceniony przez klientów, a tu z branżami bywa różnie, można nawet…

System DMS firmy Connecto prezentowany na YouTube
Systemy DMS
Udostępnienia88 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS
Udostępnienia88 Wyświetleń artykułu

System DMS firmy Connecto prezentowany na YouTube

Daria Sot - Kwi 23, 2018

System DMS firmy Connecto nie jest typowym pudełkowym rozwiązaniem. Każdy moduł dobierany jest indywidualnie do potrzeby przedsiębiorstwa, które decyduje się…

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia619 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia619 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…