Reklama

Program księgowy dla biur rachunkowych

5 marca 2018
127 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Program księgowy ułatwi też pracę doradcom podatkowym, którzy chcą wykonać np. seryjne operacje.

Narzędzie wykorzystywane jest w codziennej pracy księgowego, niezależnie od tego ilu klientów obsługuje.Wszelkie działania są na bieżąco integrowane z systemem klasy ERP, m.in. Comarch ERP Optima, co pozwala na działanie w jednym miejscu, bez logowania się pomiędzy systemami.

Program do księgowości i jego moduły

  • Księga podatkowa – moduł pozwala biurom rachunkowym z łatwością obsługiwać firmy i rozliczać je z Urzędem Skarbowym na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR). Należy pamiętać, że moduł ten jest zgodny z obowiązującymi przepisami, dzięki ciągłej aktualizacji.

 

  • Księga handlowa – moduł wykorzystywany przez biura rachunkowe do obsługi firm pod kątem pełnej księgowości zgodnie z Ustawą o Rachunkowości. Działania ułatwia automatyczny proces księgowania, ewidencji VAT, a także opcja wydruku i wysyłania e-deklaracji.

 

  • Środki trwałe – biura rachunkowe wykorzystują moduł do prowadzenia klientom ewidencji środków trwałych i wszelkich wartości niematerialnych, czy prawnych. Pozwala to na stworzenie planu amortyzacji i automatyczne księgowanie odpisów amortyzacji oraz rejestrację historii środka trwałego, np. samochodu służbowego.

 

  • Kadry i płace – dzięki temu modułowi biura rachunkowe mają możliwość prowadzenia pełnej obsługi kadrowo – płacowej, zgodnej z obowiązującymi przepisami. Moduł działa z programem Płatnik, nalicza oraz drukuje deklaracje podatkowe, a także wylicza składki ZUS i deklaracje.

Program księgowy do działań online

Na rynku dostępne jest również oprogramowanie dla księgowości, które umożliwia wystawianie faktur online i przesyłanie ich za pomocą platformy bezpośrednio do klienta. Rozwiązanie te cieszy się ogromną popularnością, bowiem dzięki niemu przedsiębiorcy mogą wystawić fakturę niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dokument trafia od razu do biura rachunkowego.

Program księgowy - KPiR

Wystawianie faktur a Jednolity Plik Kontrolny

Gorącym tematem w ostatnim czasie jest zgodność systemów informatycznych z jednolitym plikiem kontrolnym, który od 1 lipca 2016 roku obowiązuje w dużych przedsiębiorstwach, a od stycznia 2017 obejmie sektor MŚP (małe i średnie firmy). Mikroprzedsiębiorcy będą wysyłać plik od 2018 roku.

Należy zwrócić uwagę czy program księgowy, na którychcemy się decydować jest zgodny z JPK, czy dopiero będzie aktualizowane. Zdarza się tak, że dany system księgowy nie będzie obejmować nadchodzących zmian i użytkownicy są zmuszeni do szybkiej zmiany.

Każdy z wyżej wymienionych modułów został opisany w artykule http://portalerp.pl/program-ksiegowosci-sie-zdecydowac

Chcesz kupić program do księgowości? Nie wiesz na co się zdecydować? Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń 32 420 66 21.

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Czytaj także:

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?

Damian Zimoch - Mar 15, 2018

Archiwizacja dokumentów polega na gromadzeniu, przechowywaniu, zabezpieczaniu i udostępnianiu konkretnych materiałów. Dzisiejsze archiwa funkcjonują nieco inaczej niż kiedyś. Nie są…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Mar 03, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…