Reklama

Oprogramowanie OCR. Skanowanie tekstu staje się łatwe

5 marca 2018
407 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

Oprogramowanie OCR do skanowania tekstu z roku na rok zyskuje popularność. O rozwiązanie pytają właściciele małych i średnich firm, a także dużych przedsiębiorstw.System na usprawnić działanie firmy oraz wprowadzić porządek wszędzie tam, gdzie pojawiają się dokumenty.

Oprogramowanie OCR - skanowanie tekstu

Program do skanowania tekstu

Program do skanowania tekstu działa na zasadzie rozpoznawania znaków i tekstów zawartych w pliku graficznym. Informacje, które znajdują się na fakturze lub zamówieniu są rozumiane przez system. W zależności od konfiguracji programu, przypisuje on nazwy konkretnym polom, np. pole „kwota do zapłaty” czyta, jako miejsce wartości do zapłaty.

Dzięki temu księgowa lub sekretarka nie musi przy każdym kolejnym dokumencie – który dotyczy konkretnego klienta – wpisywać tych samych informacji. Oprogramowanie OCR zrobi to za nią. Sprawdzi też cały tekst pod kątem poprawności gramatycznej i ortograficznej.

Zadzwoń 32 420 66 21 i dowiedz się więcej 

Oprogramowanie OCR dowolnie konfigurowane

OCR to program umożliwiający konfigurację zależną w pełni od użytkownika. Osoba pracują na systemie może samodzielnie wskazać jak ma traktować wybrane pole i co ma się w nim znaleźć. Poza samym tekstem do skanu można dołączyć pieczęć oraz podpis.

Obecność oprogramowania OCR w połączeniu z elektronicznym obiegiem dokumentów powoduje, że każdy faktura/umowa zostaje automatyczna wprowadzona, zadekretowana i trafia do osób decyzyjnych, w celu akceptacji.

Skanowanie dokumentów połączone z systemem

Żeby ułatwić skanowanie dokumentów i wprowadzanie ich do systemu, poza elektronicznym obiegiem dokumentów, można też zainwestować w całe narzędzie zawierające CRM oraz Business Intelligence. Takie rozwiązanie możliwe jest m.in. w systemie Connecto DMS, który opisywaliśmy na portalu. Cała integracja wykonywana jest przez specjalistów działających w branży od kilkunastu lat.

Wybór programu do skanowania tekstu oraz samego systemu informatycznego dla firmy powinien być przemyślany i poprzedzony konkretnymi prezentacjami. W grę wchodzi także analiza przedwdrożeniowa, a później szkoleniem z obsługi oprogramowania. Nasi specjaliści są w stanie pomóc w doborze właściwego systemu, który spełni oczekiwania.

Tekst stworzony na podstawie informacji ze strony http://www.oprogramowaniedlafirmy.pl/ocr-czyli-program-do-skanowania-tekstu/

W przypadku zainteresowania przedstawionym rozwiązaniem, prosimy o wypełnienie formularza. Skontaktujemy się w celu ustalenia szczegółów. Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 32 420 66 21

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Czytaj także:

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?

Damian Zimoch - Mar 15, 2018

Archiwizacja dokumentów polega na gromadzeniu, przechowywaniu, zabezpieczaniu i udostępnianiu konkretnych materiałów. Dzisiejsze archiwa funkcjonują nieco inaczej niż kiedyś. Nie są…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Mar 03, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…