Reklama

Oprogramowanie ERP dla firm

9 listopada 2017
469 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:5    Średnia:3.4/5]

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać uwagi wyłącznie na cenę?

Program ERP w przedsiębiorstwie

Z definicji program ERP wykorzystywany jest do planowania zasobów firmy (Enterprise Resource Planning). Dzięki zastosowaniu odpowiednich metod, jesteśmy w stanie kontrolować każdy z obszarów przedsiębiorstwa.

System pozwala na gromadzenie danych i wykonywanie na nich konkretnych operacji, np. tworzenie raportów, a następnie analizowanie ich. Prowadzone działania mogą dotyczyć całej firmy lub tylko jej części.

Na program ERP decydują się firmy oferujące na co dzień zarówno produkty, jak i usługi. Najpopularniejsze branże, które korzystają z oprogramowania to: produkcyjna, budowlana, handlowa, projektowa, a nawet rachunkowa (dla niej przygotowane są specjalne wersję, np. Comarch ERP optima dla biur rachunkowych.

Systemy klasy ERP popularne w Polsce

Śmiało można powiedzieć, że ile ludzi, tyle opinii. Samo zainteresowanie oprogramowaniem w Polsce rośnie rokrocznie. Należy pamiętać, że są systemy, które odróżnia od siebie tylko cena oraz producent. Wśród przedsiębiorców kryterium ceny jest często kluczowe przy wyborze oprogramowania. Jednak nie do końca powinniśmy się sugerować tym, ile zapłacimy, ale przede wszystkim, jakie funkcje posiada wybierany przez nas system.

Priorytetem jest przeprowadzenie analizy przedwdrożeniowej, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć, w jaki sposób system wpłynie na funkcjonowanie naszego przedsiębiorstwa i czy w ogóle posiada niezbędne moduły.

Zdarzają się sytuacje, gdzie firma decyduje się na zakup pudełkowego rozwiązania (bez możliwości modernizacji), a po wdrożeniu okazuje się, że większość z jego funkcji jest nieprzydatna. Wtedy właściciele firm muszą po raz kolejny szukać innego systemu informatycznego, co wiążę się z kolejnymi wydatkami. Takie zabiegi liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych.

Oprogramowanie ERP na zamówienie

Alternatywą dla gotowych systemów jest oprogramowanie ERP tworzone na zamówienie. Właściciel firmy we współpracy z firmą zajmującą się tworzeniem systemów, może w całości decydować, w jaki sposób ma działać oprogramowanie. Sam koszt wdrożenia systemu ERP wzrasta, ale jego działanie jest precyzyjne i w stu procentach dopasowane do potrzeb firmy.

Systemy dla firm tworzone na zamówienie pełnią funkcję głównego lub dodatkowego oprogramowania, w zależności od wymagań przedsiębiorstwa oraz ustaleń podczas wspomnianej już analizy przedwdrożeniowej. O ogólnym funkcjonowaniu i działaniu systemu ERP piszemy w artykule http://portalerp.pl/systemy-erp-funkcjonalnosc-wdrozenie

Integracja systemów ERP

Istotna jest też integracja systemów ERP z rozwiązaniami innej klasy, które są dostępne na rynku. Dzięki takiej możliwości, w prosty sposób połączymy obszary miękkie firmy z twardymi. Popularnym rozwiązaniem jest integracja systemów Comarch ERP z oprogramowaniem Connecto DMS .

To znacznie ułatwienie, szczególnie, kiedy zależy nam, by wszystkie dokumenty dotyczące produkcji, zamówień, czy usług, znalazły się w jednym miejscu. Na to pozwala elektroniczny obieg dokumentów integrowany również z systemem CRM.

Każdy z modułów systemu może być dowolnie zaprogramowany, według wymagań użytkownika. Tak samo jest z integracją zarówno pod kątem systemu klasy ERP, jak i DMS. Więcej informacji na temat działania, wdrożenia i konfiguracji oprogramowania dla firm znajduje się na stronie http://www.connecto.pl/erp-system-do-zarzadzania-firma/

Wersja demo oprogramowania

Wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer 32 420 66 21.

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Czytaj także:

System informatyczny w firmie – o czym trzeba pamiętać?
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia74 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia74 Wyświetleń artykułu

System informatyczny w firmie – o czym trzeba pamiętać?

Kamil Kowalski - Lut 01, 2018

Zainteresowanie firm funkcjonalnymi narzędziami z zakresu IT do zarządzania firmą staje się coraz większe. Wszystko dlatego, że odpowiednio dopasowany system…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1064 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1064 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Sty 02, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…

System ERP – funkcjonowanie i działanie
Systemy ERP
Udostępnienia384 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia384 Wyświetleń artykułu

System ERP – funkcjonowanie i działanie

Damian Zimoch - Gru 04, 2017

System ERP wykorzystywany jest do planowania zasobów w tysiącach firm. I w sumie niewiele o wiemy. Postanowiliśmy przybliżyć funkcjonowanie systemu…