Reklama

Oprogramowanie dla firm budowlanych

5 marca 2018
542 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:5    Średnia:4.2/5]

Oprogramowanie dla firm budowlanych tworzone od podstaw to gwarancja kontroli i sprawnego działania przedsiębiorstwa. Sprawdź na warto się zdecydować oraz czym się kierować.

Oprogramowanie dla firm budowlanych dopasowane do potrzeb

System informatyczny wykorzystywany przez firmy budowlane zapewnia kontrolę kosztów budowy/inwestycji na każdym etapie, który jest realizowany. Pozwala na uporządkowanie dokumentów krążących po firmie bez znaczenia, jakie to dokumenty (umowy, faktury, zapytania ofertowe) i ile ich jest.

Odpowiada za to elektroniczny obieg dokumentów będący jednym z modułów znajdujących się w oprogramowaniu dla firm budowlanych. System usprawnia też kontakt z Klientem. Zarówno tym, którego już obsługujemy, jak i tym potencjalnym.

Każda wykonana rozmowa i wysłany mail może zostać zapisany w systemie, dzięki opisowi działania. Użytkownik może zaplanować też kolejne działania oraz przygotowanie oferty według wcześniejszych ustaleń.

Generowanie raportów z prac nie stanowi problemu dla systemu integrujące się z rozwiązaniem Business Intelligence. To narzędzie pozwala na tworzenie raportów dotyczące konkretnego lub każdego działu firmy (w zależności od potrzeb).

Następnie na ich podstawie powstają analizy obrazujące obecną sytuację projektu. Osoba tworząca taką analizę może wspierać się diagramami/wykresami, jakie dostępne są w systemie. Każde działanie jest zapisywane i można wrócić do niego w dowolnym momencie.

Oprogramowanie dla firm budowlanych - DMS

ERP dla budownictwa – na co pozwala

Systemy ERP dla budownictwa nazywane są kombajnem, który umożliwia rozliczanie materiałów, robocizny oraz sprzętu w jednym miejscu. Rozwiązanie pozwala na umieszczanie informacji o wykonanych pracach, zapytaniach od inwestorów i potencjalnych klientów oraz aktualnych i przyszłych zleceniach do wykonania.

Sam koszt planu jest także aktualizowany na bieżąco. Wykorzystując oprogramowanie dla budownictwa jesteśmy w stanie zarządzać projektem na każdym etapie prac. Stała kontrola budżetu oraz organizacji pracy sprawia, że działania prowadzone są zgodnie z ustalonym harmonogramem (moduł harmonogramowania również występuje w systemie).

Oprogramowanie zawiera moduł kosztorysowania, który uwzględnia wariantowanie oraz zmiany pozycji w kosztorysie (z uproszczonego na szczegółowe oraz odwrotnie). Możliwe jest też prowadzenie kilku kosztorysów, zupełnie niezależnych od siebie.

System dla deweloperów

Oprogramowanie dla firm budowlanych wykorzystywane jest także przez deweloperów i biura nieruchomości. Możliwości systemu opisywaliśmy w artykule „CRM dla deweloperów”. Dzięki niemu z jednego poziomu możemy zarządzać sprzedażą, rezerwacjami, wystawianiem ofert, śledzeniem etapu, na jakim znajduje się konkretna oferta/projekt.

Zarządzanie firmą budowlaną z systemem DMS

Popularnym rozwiązaniem, które wybierany jest przez firmy z branży budowlanej stał się system Connecto DMS. Konkretne moduły dobierane są potrzeb i wymagań przedsiębiorstwa decydującego się na wdrożenie systemu. Więcej informacji na temat oprogramowania znajduje się w artykule „Connecto DMS – system szyty na miarę”.

Wersja demo oprogramowania

Wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer 32 420 66 21.

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Czytaj także:

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?

Damian Zimoch - Mar 15, 2018

Archiwizacja dokumentów polega na gromadzeniu, przechowywaniu, zabezpieczaniu i udostępnianiu konkretnych materiałów. Dzisiejsze archiwa funkcjonują nieco inaczej niż kiedyś. Nie są…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Mar 03, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…