Reklama

Oprogramowanie dedykowane. Zobacz czy warto

23 kwietnia 2018
368 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

Oprogramowanie dedykowane często okazuje się lepszym wyborem niż zakup gotowego rozwiązania, nazywanego także „pudełkowym”. O jego zaletach napisano już dużo, ale wciąż niewiele mówi się o samym wyborze oraz wdrożeniu systemu na zamówienie. Jak to wygląda w praktyce?

Największym plusem jest to, że dedykowane oprogramowanie w całości dopasowuje się do potrzeb firmy, nawet jeśli zachodzą w niej dynamiczne zmiany. Oprogramowanie te oprócz idealnego współgrania z przedsiębiorstwem, musi być również intuicyjne, proste w obsłudze i cały czas rozbudowywane.

Warto na moment zatrzymać się przy prostocie, którą wykorzystują największe korporacje. Ich potęgę doskonale ukazuje poniższy obrazek.

Oprogramowanie dedykowane musi być proste

fot. rodgersnotes.files.wordpress.com

Jak widać, proste działania są najlepsze, więc dedykowane oprogramowanie lub aplikacja mobilna, którą chcesz wdrożyć w swojej firmie też powinny takie być.

Dlaczego dedykowane oprogramowanie jest lepsze

Gotowe rozwiązania są nie tylko skomplikowane, ale są również drogie. Przykład? Firma A będzie wykorzystywać moduł do księgowości, a to nie znaczy, że moduł ten będzie potrzebny firmie B, która zleca księgowości na zewnątrz. Jednak wybierając gotowy produkt trzeba zapłacić za wszystkie jego funkcje i setki przycisków (nawet jak się nigdy z nich nie skorzysta). Dlatego w tym pojedynku wygrywa oprogramowanie tworzone na zamówienie, bowiem posiada tylko funkcje, które są przydatne.

Skąd pewność, że oprogramowanie dla firm sprawdzi się w konkretnym przedsiębiorstwie? Na to pytanie odpowiada analiza przedwdrożeniowa, która prowadzona jest przez specjalistów z firmy produkującej i wdrażającej rozwiązania informatyczne.

Jej analitycy prześledzą z Tobą dokładnie ścieżkę procesów, jakie zachodzą w firmie. Samo wdrożenie może trochę potrwać, ale w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie firmy (zarówno handlu, jak i usługach). Wybierając oprogramowanie na zamówienie masz nie tylko indywidualny system pod Twoją firmę, ale otrzymujesz też pełne wsparcie (tzw. powdrożeniowa) oraz szkolenie z działania systemu dla pracowników.

Jak tworzy się oprogramowanie dedykowane

  1. Spotkanie z klientem i omówienie sposobu działania firmy i jej potrzeb
  2. Stworzenie projektu oprogramowania
  3. Wprowadzenie zmian lub akceptacja projektu przez klienta
  4. Tworzenie oprogramowania przy udziale klienta
  5. Zatwierdzenie przez klienta
  6. Wdrożenie docelowej wersji oprogramowania
  7. Szkolenie pracowników z obsługi systemu
  8. Wsparcie powdrożeniowe

Oprogramowanie dedykowane

Gdzie sprawdza się oprogramowanie dedykowane

Tak naprawdę tego rodzaju oprogramowanie dla firm sprawdza się wszędzie, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Z rozwiązań informatycznych korzystają korporacje, małe i średnie firmy (sektor MŚP) oraz mikroprzedsiębiorcy. Rozwiązania te sprawdzają się w każdej branży.

Oprogramowanie dedykowane to nie tylko systemy ERP. Wielu klientów decyduje się na elektroniczny obieg dokumentów lub systemy business intelligence, które wymagają wręcz indywidualnego podejścia i nie da się ich sprzedać w wersji „pudełkowej”, o czym wspominaliśmy na początku.

Chcesz wdrożyć oprogramowanie w swojej firmie? Zadzwoń 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz już teraz!

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Uprzejmie informujemy, że:
a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.

Czytaj także:

Connecto DMS to system szyty na miarę
Systemy DMS, Zajawka
Udostępnienia608 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS, Zajawka
Udostępnienia608 Wyświetleń artykułu

Connecto DMS to system szyty na miarę

Adrian Lichacz - Maj 10, 2018

System Connecto DMS jest znany w branży IT i ceniony przez klientów, a tu z branżami bywa różnie, można nawet…

System DMS firmy Connecto prezentowany na YouTube
Systemy DMS
Udostępnienia88 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS
Udostępnienia88 Wyświetleń artykułu

System DMS firmy Connecto prezentowany na YouTube

Daria Sot - Kwi 23, 2018

System DMS firmy Connecto nie jest typowym pudełkowym rozwiązaniem. Każdy moduł dobierany jest indywidualnie do potrzeby przedsiębiorstwa, które decyduje się…

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia619 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia619 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…