Reklama

Oprogramowanie dedykowane. Zobacz czy warto

5 marca 2018
315 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

Oprogramowanie dedykowane często okazuje się lepszym wyborem niż zakup gotowego rozwiązania, nazywanego także „pudełkowym”. O jego zaletach napisano już dużo, ale wciąż niewiele mówi się o samym wyborze oraz wdrożeniu systemu na zamówienie. Jak to wygląda w praktyce?

Największym plusem jest to, że dedykowane oprogramowanie w całości dopasowuje się do potrzeb firmy, nawet jeśli zachodzą w niej dynamiczne zmiany. Oprogramowanie te oprócz idealnego współgrania z przedsiębiorstwem, musi być również intuicyjne, proste w obsłudze i cały czas rozbudowywane.

Warto na moment zatrzymać się przy prostocie, którą wykorzystują największe korporacje. Ich potęgę doskonale ukazuje poniższy obrazek.

Oprogramowanie dedykowane musi być proste

fot. rodgersnotes.files.wordpress.com

Jak widać, proste działania są najlepsze, więc dedykowane oprogramowanie lub aplikacja mobilna, którą chcesz wdrożyć w swojej firmie też powinny takie być.

Dlaczego dedykowane oprogramowanie jest lepsze

Gotowe rozwiązania są nie tylko skomplikowane, ale są również drogie. Przykład? Firma A będzie wykorzystywać moduł do księgowości, a to nie znaczy, że moduł ten będzie potrzebny firmie B, która zleca księgowości na zewnątrz. Jednak wybierając gotowy produkt trzeba zapłacić za wszystkie jego funkcje i setki przycisków (nawet jak się nigdy z nich nie skorzysta). Dlatego w tym pojedynku wygrywa oprogramowanie tworzone na zamówienie, bowiem posiada tylko funkcje, które są przydatne.

Skąd pewność, że oprogramowanie dla firm sprawdzi się w konkretnym przedsiębiorstwie? Na to pytanie odpowiada analiza przedwdrożeniowa, która prowadzona jest przez specjalistów z firmy produkującej i wdrażającej rozwiązania informatyczne.

Jej analitycy prześledzą z Tobą dokładnie ścieżkę procesów, jakie zachodzą w firmie. Samo wdrożenie może trochę potrwać, ale w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie firmy (zarówno handlu, jak i usługach). Wybierając oprogramowanie na zamówienie masz nie tylko indywidualny system pod Twoją firmę, ale otrzymujesz też pełne wsparcie (tzw. powdrożeniowa) oraz szkolenie z działania systemu dla pracowników.

Jak tworzy się oprogramowanie dedykowane

  1. Spotkanie z klientem i omówienie sposobu działania firmy i jej potrzeb
  2. Stworzenie projektu oprogramowania
  3. Wprowadzenie zmian lub akceptacja projektu przez klienta
  4. Tworzenie oprogramowania przy udziale klienta
  5. Zatwierdzenie przez klienta
  6. Wdrożenie docelowej wersji oprogramowania
  7. Szkolenie pracowników z obsługi systemu
  8. Wsparcie powdrożeniowe

Oprogramowanie dedykowane

Gdzie sprawdza się oprogramowanie dedykowane

Tak naprawdę tego rodzaju oprogramowanie dla firm sprawdza się wszędzie, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Z rozwiązań informatycznych korzystają korporacje, małe i średnie firmy (sektor MŚP) oraz mikroprzedsiębiorcy. Rozwiązania te sprawdzają się w każdej branży.

Oprogramowanie dedykowane to nie tylko systemy ERP. Wielu klientów decyduje się na elektroniczny obieg dokumentów lub systemy business intelligence, które wymagają wręcz indywidualnego podejścia i nie da się ich sprzedać w wersji „pudełkowej”, o czym wspominaliśmy na początku.

Chcesz wdrożyć oprogramowanie w swojej firmie? Zadzwoń 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz już teraz!

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Czytaj także:

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?

Damian Zimoch - Mar 15, 2018

Archiwizacja dokumentów polega na gromadzeniu, przechowywaniu, zabezpieczaniu i udostępnianiu konkretnych materiałów. Dzisiejsze archiwa funkcjonują nieco inaczej niż kiedyś. Nie są…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Mar 03, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…