Reklama

Komu są potrzebne systemy informatyczne?

5 marca 2018
212 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:2    Średnia:5/5]

Obserwując zmiany na rynku oraz zagłębiając się w historię zamówień można powiedzieć, że dzisiaj nie ma branży, która nie zainwestowała w systemy IT. Śledząc trendy i informacje, jakie pojawiają się na portalach można odnieść wrażenie, że rozwiązania informatyczne w dużej mierze wykorzystywane są w dystrybucji. Jednak to nie jedyna branża.

Opisywaliśmy już branże, które korzystają z systemów informatycznych, jednak sytuacja pod kątem rozwiązań zmienia się dynamicznie.

Inwestycja w systemy informatyczne

Przedsiębiorcy inwestują w oprogramowanie, które pozwala im zbierać dane dotyczące sprzedaży i bieżącej kontroli sytuacji w firmie. Należy dodać, że kluczowa jest komunikacja z klientem. Maksymalne wykorzystanie możliwości systemów przekłada się na utrzymanie przewagi nad konkurencją i dynamiczne wprowadzanie zmian, jeśli  zajdzie taka potrzeba.

Indywidualne dopasowanie rozwiązań pod wymagania

Śmiało można powiedzieć, że ile firm – tyle rozwiązań, bowiem w każdym przedsiębiorstwie oprogramowanie będzie wyglądać inaczej. Jedna z firm zdecyduje się, by wdrożyć system CRM wykorzystywany przez handlowców do komunikacji z klientem. Pozwala precyzyjnie stworzyć umowę pod kątem wymagań i oczekiwań kontrahenta. Inna firma wybierze rozwiązanie elektronicznego obiegu dokumentów, a trzecia firma zdecyduje się połączyć oba rozwiązania, dobierając dodatkowo moduł business intelligence do tworzenia raportów i analizowania wyników.

Systemy informatyczne dla firm

Systemy pudełkowy czy „na miarę”?

Pełna dowolność pod kątem cen i wyborów sprawia, że firmy same mogą zdecydować jaki rodzaj oprogramowania będzie dla nich lepszy. Jeżeli przedsiębiorstwo zajmuje się wyłącznie produkcją to kierownictwo ma ułatwione zadanie, wybierając gotowe oprogramowanie dla produkcji. Natomiast jeżeli w firmie funkcjonuje, np. produkcja, handel, księgowość, raporty to wtedy warto zdecydować się na dedykowane rozwiązania. Wszystko jednak zależne jest od potrzeb firmy. Na pytania i wątpliwości odpowie prezentacja systemu, gdzie zaprezentowane są jego możliwości.

Najprostszym sposobem jest wysłanie zapytań ofertowych do kilku firm, które oferują systemy informatyczne. Po zebraniu ofert i poznaniu funkcjonalności oprogramowania będzie łatwiej dobrać rozwiązanie.

Chcesz wybrać system informatyczny i potrzebujesz pomocy? Czekamy pod numerem telefonu 32 420 66 21. Możesz skorzystać też z formularza, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą.

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Czytaj także:

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?

Damian Zimoch - Mar 15, 2018

Archiwizacja dokumentów polega na gromadzeniu, przechowywaniu, zabezpieczaniu i udostępnianiu konkretnych materiałów. Dzisiejsze archiwa funkcjonują nieco inaczej niż kiedyś. Nie są…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Mar 03, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…