Reklama

4 wskazówki jak wybrać firmę, która wdroży system klasy ERP

5 marca 2018
122 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Znalezienie firmy informatycznej, która wdroży system klasy ERP tylko z pozoru wydaje się proste. Przypadkowy kontakt z wyszukiwarki Google i wybranie oferty bez przemyślenia to pierwsze kroki do katastrofy finansowej naszego przedsiębiorstwa. Przygotowaliśmy wskazówki, od których warto rozpocząć wybór specjalistów.

System klasy ERP – kto go wdroży?

Pamiętaj o zastosowaniu czterech prostych kroków. Przede wszystkim skup się na doświadczeniu, ofercie, cenach i możliwościach kontaktu. Istotne są też opinie o firmie. Do tego wykorzystaj internet oraz zakładkę „klienci” – jeżeli taka istnieje.

System klasy ERP kto go wdroży

Doświadczenie

Dobra firma swoje doświadczenie we wdrażaniu systemów informatycznych zdobywa latami i na pewno nie poradzi sobie działaj w dwie lub trzy osoby. Dlatego warto już na starcie zawęzić krąg poszukiwań do firm, gdzie na pokładzie znajduje się kilkudziesięciu specjalistów, a każdy z nich ma specjalistą wiedzę w danej dziedzinie, np. zna od podszewki rozwiązania Comarch ERP, takie jak Optima czy XL. Pamiętaj, że im więcej specjalistów zatrudnia firma, tym więcej ma czasu może poświęcić klientowi, bowiem liczba konsultantów jest wystarczająca, by obsługiwać kontrahentów na bieżąco.

Decydując się na dużą firmę masz pewność, że nie zniknie ona z dnia na dzień, a Ty nie zostaniesz na lodzie, bez wsparcia pod kątem serwisowania czy naprawy systemu (o czym piszemy też poniżej). Zwróć uwagę czy firma jest certyfikowanym partnerem producenta oprogramowania. To też dużo powie Ci o przedsiębiorstwie, z którym chcesz związać się na długie lata.

Oferta i ceny

Jeżeli firma jest oficjalnym partnerem producenta oprogramowania to warto z nią rozmawiać. Jednak jeśli poza wdrażaniem systemu innego producenta, sama produkuje i wdraża własne oprogramowanie lub aplikacje mobilne, to tylko potwierdza jej profesjonalizm i wiedzę o branży. Zwróć uwagę, jakie systemy informatyczne oferuje i czy integrują się one z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

Ceny systemów – szczególnie tych tworzony na zamówienie – mogą być różne i zależą od ilości i złożoności modułów oraz licencji dostępowych. Jeśli mowa o cenach oprogramowania gotowego to przeważnie są one stałe, ale pamiętaj, że każda firma uwzględnia rabaty, więc wycenie według siebie, co powoduje, że ciężko określić ile kosztuje system ERP. Podobnie jest cenami za wdrożenie systemów i ewentualne szkolenia. Wszystko wyjaśnia tak zwana analiza przewdrożeniowa. System klasy ERP jest tylko przykładem, ponieważ analiza odbywa się przy wdrożeniu systemów każdego rodzaju.

Kontakt i obsługa serwisowa

Dopiero w tym miejscu wspominamy o kontakcie, ale ten punkt jest bardzo istotny. Upewnij się, że firma którą wybierasz posiada „HelpDesk”, przez co będą w stanie pomóc najszybciej jak to możliwe. Awarie w systemach – rzadko – ale się zdarzają, więc dobrze mieć konsultantów na wyciągnięcie ręki. Szukaj firmy, która pomoże Ci w każdej chwili, a jeśli pojawi się większa usterka jej specjaliści przyjadą do Ciebie bez względu na odległość, jaką mają do pokonania.

Opinie

Wiadomo, że ilu klientów, tyle opinii. Jednak wiele firm na swoich stronach chwali się dla kogo pracuje czy kogo obsługuje, więc warto taką zakładkę wykorzystać. Przejrzyj firmy, które znajdują się w takim zestawieniu i wybierz tę najbardziej podobną do twojej działalności. Skontaktuj się, zapytaj czy są zadowoleni z obsługi, dlaczego wybrali tych, a nie innych specjalistów. Będzie Ci łatwiej podejść do tematu i od razu nabierzesz zaufania.

Oczywiście nie należy kierować się tylko wyżej wymienionymi wskazówkami, ale te cztery punkty mogą znacznie ułatwić podjęcie ważnej decyzji. Pamiętaj też, by wybrany przez Ciebie system był na bieżąco aktualizowany i zgodny z obowiązującym jednolitym plikiem kontrolnym.

Masz pytania i potrzebujesz pomocy przy wyborze firmy lub systemu? Zadzwoń 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Czytaj także:

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?

Damian Zimoch - Mar 15, 2018

Archiwizacja dokumentów polega na gromadzeniu, przechowywaniu, zabezpieczaniu i udostępnianiu konkretnych materiałów. Dzisiejsze archiwa funkcjonują nieco inaczej niż kiedyś. Nie są…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Mar 03, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…