Reklama

Harmonogramowanie produkcji z systemem ERP

24 lutego 2017
142 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:2    Średnia:5/5]

Harmonogramowanie produkcji to jedna z funkcjonalności systemu klasy ERP wykorzystywanej w tej branży. Niezwykle istotna, bowiem jej obecność pozwala działać szybciej, zmniejsza ryzyko błędu i ogranicza wydatki związane z eksploatacją maszyn. W ciągu ostatniego roku wzrosła popularność systemów informatycznych dla produkcji zarówno w większych firmach, jak i w sektorze MŚP.

Harmonogramowanie produkcji

Moduł pozwala na ułożenie operacji produkcyjnej w odpowiedniej kolejności. Umożliwia też bieżącą kontrolę dostępności sprzętu oraz pracowników, czy półproduktów niezbędnych do konkretnej produkcji. To ważna sprawa m.in. w przedsiębiorstwach, które wykorzystują maszyny z długim czasem rozruchu.

Funkcjonowanie modułu oparte jest o ustalony czas wykonywania danej operacji, dzięki czemu planista jest informowany o ewentualnych zmianach w harmonogramie. Wszelkie informacje wyświetlają się w postaci wykresu Gantta, który pozwala na edytowanie terminów oraz symulację prezentującą możliwości kolejnego zlecenia.

Symulowanie zlecenia odbywa się bez ingerencji w inne projekty. Należy pamiętać, że harmonogramowanie produkcji to tylko jedna z części, z jakich składa się oprogramowanie dla firm produkcyjnych.

Harmonogramowanie produkcji i jej zalety

Program do zarządzania produkcją – zalety

  • Wsparcie wszystkich obszarów
    Wykorzystanie systemu w przedsiębiorstwie ułatwia planowanie działań, harmonogramowanie oraz dostarcza informacje o wykonanych zadaniach na bieżąco. Wszelkie procesy są zautomatyzowane, co przekłada się na zwiększenie ilości wykonanych produktów.
  • Kontakt z Klientem
    Stałe raportowanie działań sprawia, że nasz kontakt z Klientem znacząco się poprawia. W przypadku opóźnień w realizacji zamówienia możemy ustalić nowy termin dostawy lub uruchomić kolejne zasoby, by zminimalizować przekroczenie umówionej wcześniej daty.
  • Sprawna komunikacja na polu Dział Handlowy – Produkcja
    Na oprogramowaniu dla produkcji zyskują też handlowcy, którzy mają możliwość tworzenia symulacji. Dzięki temu nie muszą o wszystko pytań kierowników produkcji, by odpowiedzieć na pytania i potrzeby klientów. Handlowcy otrzymują informacje o postępie prac oraz terminach realizacji kolejnych zamówień.

Inwestycja  w program do zarządzania produkcją

Korzyści wynikające z wdrożenia oprogramowania widoczne są niemal od razu. Narzędzie samo sprawdza wszelkie krytyczne miejsca związane z produkcją (zagrożenia dla realizacji zamówienia, zaopatrzenie w potrzebne półprodukty, rentowność działań).  Raporty spływają do osób wyznaczonych w systemie. Informacje te mogą być rozsyłane mailem, SMS-em lub komunikatem systemowym.

Chcesz wdrożyć system ERP w swojej firmie? Zadzwoń 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz i umów się na prezentację systemu.

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Czytaj także:

System informatyczny w firmie – o czym trzeba pamiętać?
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia74 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS, Systemy ERP
Udostępnienia74 Wyświetleń artykułu

System informatyczny w firmie – o czym trzeba pamiętać?

Kamil Kowalski - Lut 01, 2018

Zainteresowanie firm funkcjonalnymi narzędziami z zakresu IT do zarządzania firmą staje się coraz większe. Wszystko dlatego, że odpowiednio dopasowany system…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1064 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1064 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Sty 02, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…

System ERP – funkcjonowanie i działanie
Systemy ERP
Udostępnienia384 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia384 Wyświetleń artykułu

System ERP – funkcjonowanie i działanie

Damian Zimoch - Gru 04, 2017

System ERP wykorzystywany jest do planowania zasobów w tysiącach firm. I w sumie niewiele o wiemy. Postanowiliśmy przybliżyć funkcjonowanie systemu…