Reklama

Budżetowanie – czy tego potrzebuje firma?

5 marca 2018
257 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Budżetowanie to jeden z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Odpowiednio wdrożone metody budżetowania pozwalają działać szybciej i sprawniej podejmować wszelkie decyzje. Prezentujemy działanie oprogramowania wykorzystywanego do budżetowania.

Budżetowanie w przedsiębiorstwie

Budżetowanie w przedsiębiorstwie – czy jest potrzebne?

Z opisu widniejącego na stronie producenta oprogramowania do budżetowania wynika, że to jeden z niezbędnych procesów, by firma sprawnie funkcjonowała. Każda z metod oraz narzędzi to właściwe realizowanie działań ustalonych przez osoby decyzyjne w przedsiębiorstwie.

Jednak, czym jest budżetowanie? Z definicji to jeden z kilku instrumentów rachunkowości zarządczej, która wspomaga osiągnięcie celu w firmie. W jego skład wchodzi m.in.:

  • projektowanie budżetu
  • tworzenie i zatwierdzenie budżetu
  • kontrolowanie budżetu

Należy pamiętać, że planowanie, budżet i kontrola to tak zwany „związek dwukierunkowy”. Oznacza to wzajemną relacje, która powoduje potrzebę ciągłego rewidowania ustalonych założeń. Dzięki temu, np. zarządzanie projektami budowlanymi staje się o wiele prostsze. Lecz to nie jedyna branża, która w pełni wykorzystuje możliwości oprogramowania.

Wdrażając właściwe metody budżetowania można w stu procentach wykorzystać finanse i usprawnić podejmowanie decyzji, które dotyczą produkcji lub inwestycji. Przykładem jest zarządzanie kosztami czy sprzedażą. To także możliwość kontrolowania oraz porównywania rzeczywistych kosztów z tym, co zostało zaplanowane przez kierowników danego działu. Stała kontrola równa się z szybką analizą problemów i eliminowaniem działań, które nie przynoszą określonych celów.

Budżetowanie w firmie - screen Connecto DMS

fot. Budżetowanie w firmie – screen Connecto DMS

Na obrazku budżet oraz szczegółowe zestawienie dokumentów rozliczeniowych, które miały wpływ na pozycję 1.3 Sprzęt. W tym przypadku to kilka faktur od podwykonawców i jedna kara zwrotu maszyn budowlanych.

System w pełni zintegrowany

To podstawowa kwestia przy wyborze programu, który ma odpowiadać za budżetowanie. Powinien on być intuicyjny i prosty w obsłudze, ale ponadto funkcjonalny z innymi modułami. Dotyczy to opisywanych na naszej stronie rozwiązań CRM, Business Intelligence oraz elektronicznego obiegu dokumentów. Oprogramowanie powinno integrować się również z systemami klasy ERP.

Łatwe działanie

Program w całości nadzoruje założenia firmy, co powoduje, że każdy dział przedsiębiorstwa wykonuje założone zadania na czas i wysoką skutecznością. Należy pamiętać, że budżet przygotowywany jest przez zespół, gdzie każda z osób prezentuje dane ze swojego działu. To z kolei daje możliwość określenia celów oraz kontroli działań.

Chcesz wdrożyć system do budżetowania? Zadzwoń 32 420 66 21

Artykuł stworzony na podstawie: http://www.connecto.pl/budzetowanie-w-przedsiebiorstwie

Czytaj także:

Connecto DMS to system szyty na miarę
Systemy DMS, Zajawka
Udostępnienia608 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS, Zajawka
Udostępnienia608 Wyświetleń artykułu

Connecto DMS to system szyty na miarę

Adrian Lichacz - Maj 10, 2018

System Connecto DMS jest znany w branży IT i ceniony przez klientów, a tu z branżami bywa różnie, można nawet…

System DMS firmy Connecto prezentowany na YouTube
Systemy DMS
Udostępnienia88 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS
Udostępnienia88 Wyświetleń artykułu

System DMS firmy Connecto prezentowany na YouTube

Daria Sot - Kwi 23, 2018

System DMS firmy Connecto nie jest typowym pudełkowym rozwiązaniem. Każdy moduł dobierany jest indywidualnie do potrzeby przedsiębiorstwa, które decyduje się…

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia619 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia619 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…