Reklama

Aplikacje muszą być proste

5 marca 2018
134 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Aplikacje tylko z pozoru wydają się banalne. Samo zaprojektowanie wymaga czasu i sporej wiedzy zdobywanej latami. Jednak to właśnie czas, którego na wykonanie aplikacji poświęca w wielu przypadkach zbyt mało, jest tutaj kluczowy. Ponadto wszystkie każda z nich powinny być proste i szybkie w obsłudze.

Tym wyróżniają się dobre aplikacje

W aplikacjach na tablet czy smartfon nie ma miejsca na rozbudowane menu i ładowanie kolejnych podstron. Ma być szybko i prosto. Są dwie rzeczy, na które użytkownik zwróci uwagę. Po pierwsze – szybkość ładowania, po drugie – interfejs. Odejście od skomplikowanego produktu może okazać się sukcesem.

Dużym błędem jest oferowanie aplikacji i testowanie jej na użytkownikach. Zdarza się sytuacje, gdzie wypuszcza się produkt i czeka na opinie użytkowników, którzy mailowo lub telefonicznie zgłoszą co należałoby poprawić. A ludzie najzwyczajniej usuną aplikacje i zaczną szukać alternatywy. Co gorsza, mogą jej już nie polecić swoim znajomym.

Aplikacje - im prostsze, tym lepsze

Dlatego aplikacje mobilne powinny być testowane zanim wejdą na rynek. Należy pamiętać, że szczegółowa analiza i krytyka współpracowników często okazuje się niewystarczająca. Ktoś kto pracuje przy tworzeniu aplikacji może nie dostrzec, że dane okienko jest problemem albo, że rozwijana lista nie jest intuicyjna. Według takiej osoby działa to poprawnie, bo jest w tym obyta i wiele rzeczy wykonuje już automatycznie.

Dobrze jest mieć zewnętrznych testerów, którzy od razu wychwycą błąd, co sprawi, że aplikacja będzie dla użytkownika jeszcze bardziej przyjazna i intuicyjna.

Tym wyróżniają się dobre aplikacje

Najlepiej wprowadzać aplikację stopniowo, zaczynając od najpopularniejszego oprogramowania (Android, iOS, Windows Phone). Koszta tworzenia są niższe, a efekt widoczny od razu i jesteśmy w stanie określić, gdzie nasz produkt został najlepiej przyjęty przez użytkownika.

Istotna jest przede wszystkim grupa docelowa. Należy określić kto ma korzystać z aplikacji i co możemy zaoferować. W tej sytuacji pomaga stworzenie profilu,  sprecyzowanie zainteresowań, potrzeb oraz warunków, w jakich aplikacja mobilna ma być używana. Czy aplikacja będzie wykorzystywana do nawigacji, zakupów, czy może do działania z innymi urządzeniami (np. agd).

Aplikacja zrozumiała od pierwszego włączenia

Aplikacja powinna być jasna i zrozumiała od pierwszego włączenia. Użytkownik, który nigdy nie miał z nią styczności ma bez problemu wybrać funkcję, której szukał i to bez czytania jej instrukcji. Trochę inaczej jest z aplikacjami tworzonymi pod konkretną firmę czy branżę, np. aplikacje wykorzystywane na magazynach, do zarządzania, czy transportu towaru. Wtedy w grę wchodzi nie tylko analiza przedwrożeniowa, ale również szkolenie użytkowników.

Masz pytania? Chcesz zamówić aplikację? Zadzwoń 32 420 66 21, napisz na kontakt@portalerp.pl

Czytaj także:

Connecto DMS to system szyty na miarę
Systemy DMS, Zajawka
Udostępnienia608 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS, Zajawka
Udostępnienia608 Wyświetleń artykułu

Connecto DMS to system szyty na miarę

Adrian Lichacz - Maj 10, 2018

System Connecto DMS jest znany w branży IT i ceniony przez klientów, a tu z branżami bywa różnie, można nawet…

System DMS firmy Connecto prezentowany na YouTube
Systemy DMS
Udostępnienia88 Wyświetleń artykułu
Systemy DMS
Udostępnienia88 Wyświetleń artykułu

System DMS firmy Connecto prezentowany na YouTube

Daria Sot - Kwi 23, 2018

System DMS firmy Connecto nie jest typowym pudełkowym rozwiązaniem. Każdy moduł dobierany jest indywidualnie do potrzeby przedsiębiorstwa, które decyduje się…

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia619 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia619 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…