Reklama

Analiza przewdrożeniowa jest taka ważna?

5 marca 2018
261 Wyświetlenia artykułu
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Analiza przedwdrożeniowa odpowiada za właściwą konfigurację i implementację oprogramowania w firmie. Dobrze przeprowadzona potrafi zmniejszyć koszty wdrożenia o kilkanaście procent, a system wyspożaony wyłącznie w niezbędne funkcje. 

Analiza przedwdrożeniowaDlatego na pytanie „czy analiza jest taka ważna”, odpowiadamy – tak, jest ważna.

Po co jest analiza przedwdrożeniowa?

Analiza ma określić cele biznesowe firmy, a także poznać procesy, jakie w niej zachodzą. Niektórzy przedsiębiorcy staraj się ją ominąć, by kupić samo oprogramowanie. Warto jednak pamiętać, że bez odpowiedniej analizy niemożliwe będzie precyzyjne wdrożenie, które obejmuje wszystkie procesy przedsiębiorstwa. Dotyczy to wdrożenia systemu klasy ERP oraz klasy DMS.

Można powiedzieć, że analiza przedwdrożeniowa jest integralną częścią związana z wyborem oprogramowania. W czterech krokach wygląda to następująco: analiza, wdrożenie, szkolenie, wsparcie. To powoduje, że system idealnie wpasuje się w oczekiwania firmy.

Analiza i wdrożenie w niczym nie przeszkadza

Właściwa współpraca na linii firma wdrażająca – Klient jest istotna, bo od niej zależy czy analiza i samo wdrożenie przebiegną bez problemów. Jak wspomnieliśmy analiza zapewnia wdrożenie wyłącznie niezbędnych elementów systemu, które będą wykorzystywane w przedsiębiorstwie.

Każda analiza jest inna. Jest inna. Inna.

W trakcie jej trwania ustala się dla jakich procesów konfigurowane są narzędzia standardowe, a gdzie należy zastosować rozwiązania dedykowane. Pozwala to na wdrożenie nowego rozwiązania bez ingerowania w obecną pracę firmy. Dzięki temu nie wstrzymuje się produkcji, ani jakichkolwiek innych działań.

Udokumentowane działanie

Raport z analizy dla każdej firmy będzie wyglądać inaczej. Wpływ na jego efekt końcowy ma specyfika branży, ilość użytkowników korzystających z oprogramowania, działy firmy i wiele innych czynników. Specjaliści przeprowadzający analizy tworzą dokumentów z informacją o rekomendowany zakresie wdrożenia konkretnych modułów. Znajduje się tam też wiadomość o wstępnym terminie zakończenia implementacji systemu.

Podczas wykonywania analizy przedwdrożeniowej konsultanci są w stałym kontakcie z zarządem danej firmy. Pozwala to na szybką reakcję w przypadku zmiany decyzji pod kątem funkcjonowania systemu na danym etapie.Analiza niweluje ryzyko popełnienia błędu i zapewnia zadowolenie z funkcjonowania oprogramowania w firmie.

Dobra analiza pozwala wykorzystanie systemu w 100%, a także przygotować odpowiednią strategię działań firmy i rozwoju na najbliższe lata.

Wypełnij formularz i zamów analizę przedwdrożeniową lub zadzwoń 32 420 66 21

Firma (wymagane)

NIP (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Czytaj także:

Oprogramowanie ERP dla firm
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu
Systemy ERP
Udostępnienia538 Wyświetleń artykułu

Oprogramowanie ERP dla firm

Adrian Lichacz - Kwi 05, 2018

Oprogramowanie ERP jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. Czym kierować się przy wyborze systemu i dlaczego nie zwracać…

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia75 Wyświetleń artykułu

Archiwizacja dokumentów – na czym polega?

Damian Zimoch - Mar 15, 2018

Archiwizacja dokumentów polega na gromadzeniu, przechowywaniu, zabezpieczaniu i udostępnianiu konkretnych materiałów. Dzisiejsze archiwa funkcjonują nieco inaczej niż kiedyś. Nie są…

Elektroniczny obieg dokumentów
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu
Gorące, Systemy DMS
Udostępnienia1188 Wyświetleń artykułu

Elektroniczny obieg dokumentów

Damian Zimoch - Mar 03, 2018

Elektroniczny obieg dokumentów pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorstwom co najmniej 60 procent czasu na obsługę konkretnego działania. Wszystko po wejściu unijnego rozporządzenia…